Fyerjet raciste ndaj Vinicius Jr., identifikohen dhe shoqërohen tre persona

INA
INA

23 Maj, 2023

Policia ka identifikuar dhe arrestuar tashmë tre persona të moshave 18 deri në 21 vjeç me kombësi spanjolle lidhur me fyerjet raciste që Vinicius Júnior mori gjatë ndeshjes Valencia-Real Madrid, ndonëse vijon puna për zbardhjen e fakteve.

Të arrestuarit akuzohen për një krim të dyshuar lidhur me ushtrimin e të drejtave themelore dhe lirive publike.

Pas dhënies së deklaratës, të tre janë lënë të lirë, me detyrim për t’u paraqitur në gjykatë.

Zyra e Prokurorit Provincial të Valencias ka hapur zyrtarisht procedurat e hetimit penal në rast se fyerjet mund përbëjnë një krim urrejtjeje.

Top Channel

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1814

Talenti kumanovar Albion Jashari po shkëlqen tek KF Shkëndija U16

herri kejn kean

Real Madridi në kërkim të një sulmuesi, del në skenë emri i yllit anglez

beckam bekam

Beckham bën ofertën e çmendur

mourinho

Mourinho i vendos dy kushte Romës për të qëndruar

Premier-League-1024x659-1

Lista e klubeve më të vlefshme, gjashtë skuadra angleze në mesin e 10 të parave

seria-a

Serie A shpall më të mirët për sezonit

xhaka-zvicra

Granit Xhaka rikthehet në Bundesligë, Bajern Mynih i ofron kontratën

inter

Lautaro: Interi ishte shumë superior ndaj Milanit, tani radhën e ka Man City

dybala

Dybala i lumtur në ‘Olimpico’: Të luash për Romën është një nder

INFO

NA NDIQ