Gaber: Vizita e Petkovit mund të çojë në zgjidhje të së kaluarës

Iliria News Agency
Iliria News Agency

20/01/2022

Viktor Gaber, diplomati maqedonas i cili udhëheq procesin aktual të zbatimit të Marrëveshjes së Prespës për “Utrinski Brifing” tha se procesi ynë në negociatat me Bullgarinë do të zgjasë sepse kemi obsesione në të kaluarën dhe tani.

Sipas tij, vizita e Petkovit mund të çojë në një zgjidhje të së kaluarës që nuk na përndjek.

“Radev duhet të llogarisë me gjeneratën aktuale që ka hyrë në qeverinë bullgare. Gjithashtu me njerëz që duan të arrijnë rezultate.

Petkov është një yll për momentin, ai tashmë ka 3 muaj përvojë”, tha Gaber.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ