Gabimet e zakonshme që na shkatërrojnë celularin gjatë verës

INA
INA

3 Qershor, 2023

Vera është në prag dhe të gjithë marrim masa për t’u mbrojtur nga dielli dhe për të qëndruar sa më të freskët.

Por, çfarë ndodh me celularin tonë? Në këtë stinë ai vuan dhe mund të pësojë dëmtime që na kushtojnë shumë para.

Nxehtësia nga rrezet e diellit mund të dëmtojë cirkuitet e tij të brendshme dhe mund t’i shkurtojë jetën baterisë. Me kalimin e kohës, ekspozimi i gjatë ndaj nxehtësisë mund të shkatërrojë edhe ekranin.

Në fotogalerinë e mësipërme do t’ju tregojmë disa mënyra për të mbrojtur celularin tuaj nga vera e nxehtë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

google

Google definitivisht ka mbyllur versionin bazë HTML të Gmail që nga janari

Inteligjenca artificiale AI

Rreziqet e AI – Në Spanjë adoleshentët përdorin imazhe të rreme që tregojnë bashkëmoshataret e tyre nudo

amazon-firma-587x396-1

Amazon zgjeron edhe tutje garën e inteligjencës artificiale me marrëveshjen për investim deri në 4 miliardë dollarë në Anthropic

nasa2

NASA po kërkon vullnetarë për të fotografuar eklipsin total diellor të prillit 2024

WHATU

WhatsApp ka një veçori të re të dobishme, të ngjashme me atë të Telegram

telefon kinez

Kina ka prodhuar një telefon celular përmes të cilit mund të parkoni një makinë

femij telefon

Kujdes! Pasojat e paparashikueshme të Teknologjisë

game of thrones

Autori i ‘Game of Thrones’ padit pronarin e ChatGPT OpenAI

3_Main-Apple-iPhone-battery

Ja si mund ta karikoni telefonin 4 herë më shpejt

INFO

NA NDIQ