Gabimi i jashtëzakonshëm i gjyqtarit, Guardiola: Çfarë t’i them skuadrës dhe tifozëve pas një ndeshje si kjo?

INA
INA

04/12/2023

Manchester City dhe Tottenham u ndanë së bashkuë në “Etihad” në barazimin dramatik 3-3.

Pas ndeshjes, momenti më i përfolur ishte gabimi i pabesueshëm i gjyqtarit Simon Hooper. Gabimi i tij ishte tepër i rëndë dhe i pakuptueshëm në çastet e fundit të ndeshjes, ku rezultati ishte 3-3, duke lejuar një avantazh për City, dhe në momentin që Grealish ishte 1 me 1 kundër portierit, ai akordoi faullin.

Guardiola, në intervistën për shtyp pas sfidës ka theksuar se pas një ndeshje si kjo, me këtë gabim madhor, nuk kishte çfarë t’i thoshte skuadrës dhe tifozëve.

“Kemi krijuar shumë raste, kemi qenë agresivë dhe të përqendruar gjatë gjithë ndeshjes.

Futbolli ndonjëherë është si jeta, nuk merr gjithmonë atë që meriton. Edhe si lojtar i Johann Cruijff, mësova se në futboll nuk ka fat.

Haaland ishte i frustruar nga veprimi i fundit në të cilin Grealish gjeti veten dhe vendimin e arbitrit në të. Pas një ndeshje si kjo, çfarë mund t’u them lojtarëve dhe tifozëve që na mbështetën gjatë gjithë lojës?”, përfundoi Guardiola.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

luis enrique enrike

Tjetër zëvendësim për Mbappe, Luis Enrique: Mësohuni!

lotito

Shpërthen Lotito: Lazio po bëhet kurban, ky sistem nuk garanton besueshmëri

zidane-1-600x360

Zidane refuzon Manchester Unitedin, nuk është i interesuar për Ligën Premier

fifa

FIFA e prerë, nuk do të ketë kartonë të kaltër

xavi

Kush është kandidati potencial për të zëvendësuar Xavin tek Barca? (FOTO)

futboll

Revolucioni në futboll po vjen – tetë rregullat e reja që pritet të votohen për sezonin e ri

zidane-1-600x360

Nuk e ka në mendje Bayernin – zbulohet plani i Zidanes për t’u kthyer në zejen e trajnerit

barcelona-real

Zbulohet synimi i Real Madridit para El Clasicos – Barcelona do synojë t’ua prish planet

vedat-muriqi

Muriqi me Mallorcan përball Bilbaos në finale të kupës

INFO

NA NDIQ