Gabriel Jesus humbet fillimin e sezonit me Arsenalin, shkak një operacion në gju!

INA
INA

03/08/2023

Arsenali do të jetë pa sulmuesin brazilian Gabriel Jesus për fillimin e Premierligës angleze, për shkak të një operacioni në gju, ka zbuluar këtë të mërkurë trajneri i ‘Topçinjve’, spanjoli Mikel Arteta.

Fatkeqësisht dje në mëngjes ai iu nënshtrua një operacioni të vogël. Jesus kishte një problem me gjurin që po i shkaktonte probleme dhe duhej të operohej. Nuk është asgjë serioze, por duhet të jetë jashtë për disa javë”,- tha tekniku edhe pse ai i referohet një “goditjeje të rëndë” për klubin.

Pas një fillimi të shkëlqyer të sezonit me Arsenalin vitin e kaluar, Gabriel Jesus ishte jashtë për rreth tre muaj për shkak të një dëmtimi në gjurin e tij të djathtë, të pësuar gjatë Kupës së Botës në Katar.

Arsenali do të luajë Superkupën e Anglisë (Community Shield) kundër Manchester Cityt të dielën, përpara se të fillojë Premier League me pritjen në Nottingham Forest, më 12 gusht.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

E ardhmja e Brojës në Itali? Ekipi i Serie A planifikon afrimin e sulmuesit “kuqezi” në janar

Luis Suarez

Suarez nuk pushon ja ku do vazhdoj karrierën

ardian ismajli

Ismajli për mediat kroate: Shqipëria dhe Kroacia kalojnë grupin në Euro 2024

Ylber Ramadani

Shorti i Evropianit, Ramadani: Kundërshtarë të fortë, por Shqipëria nuk do të dorëzohet!

guardiola

Gabimi i jashtëzakonshëm i gjyqtarit, Guardiola: Çfarë t’i them skuadrës dhe tifozëve pas një ndeshje si kjo?

Pogba

Pogba u gjobit me 20 mijë euro nga Allegri, për dëgjimin e muzikës me zë të lartë…

Ylber Ramadani

Shorti i Europianit/ Ramadani: Kundërshtarë të fortë, por Shqipëria nuk do të dorëzohet!

Pochetino

Pochettino ‘në qiellin e shtatë’: “Ne jemi një ekip i vërtetë”

moscardo-

E duan pesë gjigantët evropianë, por PSG po e fiton garën për sensacionin gjerman

INFO

NA NDIQ