Gafat e Onana, tifozët kërkojnë rikthimin e De Gea

ina-online
ina-online

04/10/2023

Manchester United bëri një revolucion në portë në merkaton e verës teksa pas më shumë se një dekade, largoi David de Gean duke marrë në skuadër Andre Onanan.

“Djajtë e Kuq” e blenë gardianin për 40 milionë euro nga Interi me idenë se kameruasi do të bëhej një siguri e shtuar në katërkëndësh.

Por, deri tani nuk ka shkuar siç duhet, madje, që në ndeshjet para-sezonale, Onana e ka nisur me një gafë të rëndë ku pësoi një gol nga mesi i fushës. Kulmi u arrit në mbrëmjen e djeshme ku Manchester United u mposht 2-3 nga Galatasaray në ‘Old Trafford’.

Onana gaboi sërish duke i dhuruar një top kundërshtarit në golin e barazimit 1-1 ndërsa në atë të përmbysjes 2-3 u pozicionua keq duke u ndëshkuar nga Mauro Icardi me parabël që mund të evitohej lehtësisht pasi topi nuk u ngrit shumë lart.

Onana ka pësuar mesatarisht 2.5 gola për lojë. Tifozët kanë filluar të lodhen nga gabimet e tij dhe në rrjetet sociale ka nisur një fushatë për të parë De Gean përsëri në fanellën e Djajve të Kuq.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

cana

Kosova me trajner vendor apo të huaj? Pyetet legjenda Agim Cana, babai i Lorik Canës

muamed-sejdini-2-750x500

Sejdini: FFM është duke punuar për të implementuar sistemin VAR

INFO

NA NDIQ