Gajdov për Putinin: është president me shumë përvojë dhe i arsimuar, ka një plan me katër qëllime, të shohim…

Iliria News Agency
Iliria News Agency

18/03/2022

“Putin është një president me shumë përvojë dhe i arsimuar”, tha gazetari Ljubomir Gajdov në një paraqitje të ftuar në “Vetëm e vërteta” në Channel 5.

Ai foli për pushtimin rus të Ukrainës dhe veprimet e presidentit rus Vladimir Putin. “Mendoj se Putini po ndjek hapat e Hitlerit. Ai gënjeu për javë të tëra se nuk do të pushtonte Ukrainën, ashtu siç gënjeu Hitleri se nuk do të pushtonte as Poloninë dhe as Bashkimin Sovjetik. Ai ka një plan me katër qëllime, të shohim nëse do ta realizojë”, ka thënë Gajdov.

Sipas tij, këto ngjarje do të përfundojnë me paqe, Ukraina do të jetë humbëse, e cila do të zotohet se do të jetë neutrale dhe nuk do të hyjë në NATO, por Zelenski do ta njoh Krimenë dhe do të plotësojë kërkesat e Putinit. Gazetari lavdërohet se për pak nuk arriti ta intervistojë presidentin rus.

Tanimë është dita e 22 e agresionit rus në Ukrainë, me shumë viktima civile dhe dëme me miliarda.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-04-17-20-37-20-617_com.facebook.katana-edit

Fol: Përleshje fizike në BDI-në e Gostivarit, Nevzati i jep shuplakë Valdetit

shkolla shqipe zvicer

Rreth 10 milionë euro të prindërve harxhohen për uniforma, fotografi dhe ushqime

lsm-sindikata780x439-1

LSM: Është e turpshme që në shekullin e 21-të të lutemi për pagë, ditët në vijim do të radikalizojmë protestën

open-balkan

A do të ndodh tërheqja nga Ballkani i Hapur, Osmani e paralajmëron

fatos-rushiti

BDI-së në sfond i buzëqesh opozita

BESIMI

Nënshkruhet Kodi për Zgjedhje Korrekte dhe Demokratike

hoxha555

Shaqiri: Komandat i përgjithshëm i UÇK-së për Maqedoni ka qenë Emrush Xhemajli, jo Ali Ahmeti

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Nga nesër rrjedh afati i fushatës parazgjedhore për zgjedhjet parlamentare

bujar osmani

Bujar Osmani i përgjigjet VLEN për rastin “Pacienti!

INFO

NA NDIQ