Galatasaray mban larg Fenerbahçen dhe fiton titullin e 24-të të ligës turke…

Picture of INA
INA

27/05/2024

TURQI – 102 pikë! Me 33 fitore, tre barazime dhe dy humbje, Galatasaray kryesoi SüperLig, por duhej të priste deri në ditën e fundit për të vërtetuar titullin e 24-të kampion të Turqisë në historinë e tij. Duke fituar lehtësisht ndaj Konyasporit (3-1), skuadra e Mauro Icardit, autor i një dopieje, bëri detyrën.

Për shkak se hapi i gabuar ishte i ndaluar, Fenerbahçe është ende në garë, vetëm tre pikë prapa. Fituesi i Istanbulspor (6-0), Edin Dzeko dhe shokët e tij e mbyllën sezonin me 99 pikë. Në fund të tabelës zbresin Istanbulspor, Pendikspor, Karagümruk dhe Ankaragücü.

TË FUNDIT
4 orë
Gjimshiti: “Kemi lindur në shtete të tjera, por në shtëpi ndiqnim zakonet dhe traditat shqiptare”
5 orë
Itali-Shqipëri, FSHF vjen më një lajm të rëndësishme për tifozët shqiptarë
5 orë
Jasir Asani është njeriu gol, ja si luan Shqipëria në Europian sipas prestigjozes “Marca”
5 orë
Kombëtarja edhe pak orë para përballjes me Italinë, ja çfarë thotë Sylvinho?
5 orë
Gjermania nis me këmbë të mbarë, fitore të thellë 5:1 me Skocinë

ME TE LEXUARA

4 orë
Gjimshiti: “Kemi lindur në shtete të tjera, por në shtëpi ndiqnim zakonet dhe traditat shqiptare”
17 orë
Formacioni i mundshëm, ja si pritet të rreshtohet Shqipëria kundër Italisë
14 orë
Serbët druhen nga prania e madhe e shqiptarëve në Gjermani, media kroate habit
13 orë
Mbi 50 mijë shqiptarë pritet të ndjekin ndeshjen në Gjermani, ndërkaq italianë më pak se 10 mijë!
13 orë
Donarumma paralajmëron Italinë: Ndaj Shqipërisë duhet 100%, kundërshtari më i rrezikshëm
13 orë
“Franca favorite në Euro 2024, por në garë është edhe Italia”
13 orë
Ndeshja ndaj Kroacisë, probleme për Spanjën, mungon lojtari

LEXO MË SHUMË

Berat-GJimshiti-82828-780x470

Gjimshiti: “Kemi lindur në shtete të tjera, por në shtëpi ndiqnim zakonet dhe traditat shqiptare”

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

Itali-Shqipëri, FSHF vjen më një lajm të rëndësishme për tifozët shqiptarë

jasir asani

Jasir Asani është njeriu gol, ja si luan Shqipëria në Europian sipas prestigjozes “Marca”

Sylvinho silvinjo

Kombëtarja edhe pak orë para përballjes me Italinë, ja çfarë thotë Sylvinho?

IMG_3097

Gjermania nis me këmbë të mbarë, fitore të thellë 5:1 me Skocinë

spanja

Ndeshja ndaj Kroacisë, probleme për Spanjën, mungon lojtari

franca-fitore-

“Franca favorite në Euro 2024, por në garë është edhe Italia”

donaruma

Donarumma paralajmëron Italinë: Ndaj Shqipërisë duhet 100%, kundërshtari më i rrezikshëm

tifozat kuq e zi

Mbi 50 mijë shqiptarë pritet të ndjekin ndeshjen në Gjermani, ndërkaq italianë më pak se 10 mijë!

INFO

NA NDIQ