Galatasaray me ofertë zyrtare për Zaniolon, orët e ardhshme vendimtare për talentin italian

Iliria News Agency
Iliria News Agency

06/02/2023

Nicolo Zaniolo pritet të kompletoj gjatë 48 orëve të ardhshme transferimin te gjiganti turk Galatasaray.

Sulmuesi italian është pajtuar me një transferim në Stamboll dhe Galatasaray ka bërë tanimë ofertën zyrtare.

Verdhekuqtë kanë bërë një ofertë zyrtare prej 22 milionë eurove, ofertë që po shqyrtohet nga gjiganti italian Roma.

Nga ana tjetër Zaniolo thuhet se është pajtuar me kontratën e tij ku Galatasaray i ka ofruar pagë prej 3,5 milionë euro në sezon.

Se duan transferimin e talentit të madh italian e ka konfirmuar edhe trajneri i Galatasarayt, Okan Buruk.

“Zaniolo është një lojtar i klasit botëror. Do të donim ta kishim në skuadër. Kur isha në Basaksehir ai na tregoi cilësitë e tij në një ndeshje kundër nesh. Do të doja ta shihja atë në ekipin tim, por do të shohim se çfarë do të ndodhë”, deklaroi trajneri i Galatasarayt, Okan Buruk.

Orët e ardhshme janë vendimtare për të ardhmen e Zaniolos, por duket se talenti italian ka vendosur të transferohet në Turqi në të kundërtën do të mbetet deri në qershor pa luajtur pasi Roma e ka përjashtuar nga projekti teknik. /Telegrafi/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

mbape real

Mbappen e pyesin mos ka ndërruar mendje për largimin, kjo ishte përgjigja e sulmuesit francez

arteta

Arteta uron Alonson dhe Xhakën pas triumfit të titullit

barcelona

Barcelona refuzon një ofertë të majme për Raphinhan, kërkon 20 milionë më shumë

myrto uzuni

Uzuni, një snajperist nga njëmbëdhjetë metra

anceloti

Ancelotti: Guardiola të jetë i qetë, nuk do të bëj magji

xavi

Xavi fajëson gjyqtarin: Liga e Kampionëve për ne përfundoi shkaku i gabimit të tij, ishte katastrofal

Borusia Dortmund

Dortmundi në gjysmëfinale, eliminon Atleticon

IMG_1177

PSG-ja përmbys Barcelonën me fitore bindëse dhe kalon në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

xhaka-shaqiri

Media zvicerane rendit më të mirët në histori, ja ku renditet Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka

INFO

NA NDIQ