Galatasaray nuk ndalet në merkato, “luanët” e Stambollit sigurojnë talentin brazilian

Picture of ina-online
ina-online

11/08/2023

Pas përfundimit të kontratës së tij me “gjigandët” ukrainas të Shakhtar Donetsk, anësori 23-vjeçar i krahut të djathtë të sulmit, Tete ka nënshkruar pasditen e kësaj të enjteje kontratën me klubin e tij më të ri që do të jenë “luanët” e Galatasaray.

Për kartonin e Tete, kampionët turq nuk paguajtën asnjë qindarkë, pasi e transferuan brazilianin, si një lojtar të lirë, duke i ofruar një kontratë 4-vjeçare, me opsion rinovimi për një tjetër vit. Përsa i përket pagës, “pistoni” i krahut të djathtë do të paguhet 2.8 milionë euro, si dhe do të përfitojë një bonus nënshkrimi prej 3.1 milionë eurosh.

Ndërkaq, kujtojmë se te “luanët” e Stambollit, Tete do t’i bashkohet shumë lojtarëve me emër të transferuar po këtë verë, si Mauro Icardi, Angelino e Wilfried Zaha. /i.m /abcnews.al

TË FUNDIT
2 orë
Austria merr 3 pikë e para në "Euro 2024", Polonia e vogël pa Lewandowskin…
4 orë
Përmbysje e çmendur në Dyseldorf, Ukraina siguron pikët e para në Euro 2024
4 orë
E shpjegon UEFA: Ja çfarë i duhet Shqipërisë për të kaluar grupin
6 orë
Kontratë 2 vjeçare dhe me opsion rinovimi, Jasir Asani arrin marrëveshjen me ekipin e La Liga
6 orë
Xhaka sfidon gjermanët me një mesazh luftarak!

ME TE LEXUARA

1 ditë
EURO 2024/ Përplasje “gjigantësh” në “Veltnis Arena”, grupet B e C diskutojnë “hesapet” e kualifkimit
23 orë
Spanja kalon në epërsi me autogolin e Calafiorit
7 orë
Lushi: Mirlind Daku duhet të pezullohet, nëse vërtetohet se ka fyer serbët e maqedonët
1 ditë
VIDEO/ Daku shau keq maqedonasit Federata e Futbollit e Maqedonisë reagon: të kërkoj falje
14 orë
UEFA hap hetim disiplinor për Mrilind Dakun

LEXO MË SHUMË

IMG_3458

Austria merr 3 pikë e para në “Euro 2024”, Polonia e vogël pa Lewandowskin…

IMG_3457

Përmbysje e çmendur në Dyseldorf, Ukraina siguron pikët e para në Euro 2024

kombetarja

E shpjegon UEFA: Ja çfarë i duhet Shqipërisë për të kaluar grupin

Jasir Asani

Kontratë 2 vjeçare dhe me opsion rinovimi, Jasir Asani arrin marrëveshjen me ekipin e La Liga

xhaka zvicer

Xhaka sfidon gjermanët me një mesazh luftarak!

uk lushi

Lushi: Mirlind Daku duhet të pezullohet, nëse vërtetohet se ka fyer serbët e maqedonët

arber hoxha

Mori duartrokitjet e të gjithëve, Arbër Hoxha: Besojmë te fitorja ndaj Spanjës

Spanja Luis De La Fuente

E konfirmon trajneri i Spanjës: Ndaj Shqipërisë luajmë me rezerva

Mirlind Daku

“AS” paralajmëron: Daku nuk do të luaj ndaj Spanjës

INFO

NA NDIQ