Gallatasaraji pas talentit të Atletiko Madridit

ina-online
ina-online

27/07/2023

Pas përfundimit të “aventurës” 6-mujore te “blutë” e Çellsit, “fantazisti” portugez, Zhoao Feliks është rikthyer te spanjollët e Atletiko Madridit, mirëpo polemikat mes tij e teknikun Simeone nuk janë “shuar” ende dhe 23-vjeçari mund të lëvizë sërish gjatë kësaj merkatoje vere.

Ekipet që kërkojnë shërbimet e “luzitanit” kanë qenë të shumta, ku mes tyre nuk kanë munguar as “gjigandët” anglezë të Aston Villa e Tottenham, mirëpo ditën e sotme gjërat kanë marrë një rrjedhë tjetër dhe tashmë për 23-vjeçarin interesohen dhe kampionët turk të Gallatasarait.

Turqit kanë vendosur të forcojnë me çdo kusht sulmin e tyre dhe kanë vendosur, që së shpejti të paraqesin një ofertë prej 10 milionë eurosh për të marrë lojtarin portugez në huazim, mirëpo deri më tani nuk ka asnjë ofertë zytare nga klubi dhe gjithçka mbetet në pritje

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

cana

Kosova me trajner vendor apo të huaj? Pyetet legjenda Agim Cana, babai i Lorik Canës

muamed-sejdini-2-750x500

Sejdini: FFM është duke punuar për të implementuar sistemin VAR

INFO

NA NDIQ