Galtier: Nuk jam unë ai që duhet ta bindë Mbappe-në të qëndrojë në Paris

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/03/2023

Pas eliminimit të Paris Saint-Germain nga Champions League, ylli i parisienëve, Kylian Mbappe duket se është mërzitur shumë.

Duke folur për këtë situatë trajneri i PSG-së, Galtier theksoi se çdokush që do ishte në vendin e sulmuesit do ishte mërzitur, ndërsa më tej shtoi se nuk është ai personi që duhet ta bindë Mbappe-në që të mos largohet.

“Nuk jam unë ai që duhet të përpiqem ta bindë atë të qëndrojë. Çdo lojtar do të ishte po aq i mërzitur sa ai, unë thjesht e di që sa herë që luan ai ka vendosmërinë për ta ngritur klubin sa më lart që të jetë e mundur.”-deklaroi trajneri.

TË FUNDIT
18 orë
Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!
21 orë
“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer
21 orë
Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit
21 orë
Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!
21 orë
Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

ME TE LEXUARA

21 orë
Kuqezinjtë të motivuar për Europianin/ Laçi: Mezi presim të zbresim në fushë
21 orë
Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus
21 orë
Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!
21 orë
Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit
21 orë
“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer
18 orë
Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!

LEXO MË SHUMË

kombetarja turke turqia

Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!

toni kroos kros

“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer

Gennaro Gattuso

Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit

kombetarja-kuq-e-zi

Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!

Thiago Motta

Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

kombetarja kuq e zi

Kuqezinjtë të motivuar për Europianin/ Laçi: Mezi presim të zbresim në fushë

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

belingam real madrid

Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies

CHelsea

Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?

INFO

NA NDIQ