Ganiu: 10 studentë nga Çairi fitojnë bursa nga Universiteti Ndërkombëtar Ballkanik

INA
INA

22 Maj, 2023

Komuna e Çairit sot nënshkroi Marrëveshjen e bashkëpunimit me Universitetin Ndërkombëtar Ballkanik përmes të cilës edhe na u ndanë 10 bursa për studentë nga komuna jonë.

Me këtë rast theksova se ky është një akt tejet i rëndësishëm për avancimin akademik të shoqërisë tonë, por edhe për forcimin e tregut të punës që ka nevojë aq të madhe për të patur njërëz profesionist në radhët e veta.
Ndërsa zëvendës rektorin e UNB Prof. Dr. Mevludin Ibish e përgëzova për punën akademike që bënë ky Universitet dhe gatishmërinë për të bashkëpunuar me institucionin tonë edhe në shumë fusha.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

mickovski

Mickoski ofron tri data për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme

arsim sinani

Sinani për 100 ditëshin e ASH-së në Qeveri

feta sela

Alimi: Më ofruan liri me kushtin, ta tradhëtoj Selën

fejzi hajdari

Hajdari: Çka e pret Maqedoninë e Veriut?

grubi mejer

Grubi: Ne jemi gati për çdo vendim

feta alimi

Feta Alimi: Dyert e Kuvendit nuk u hapën me çelësa

osce grante shkolla

MASH dhe OSBE-ja ndanë grante për shkollat

Jeton-Shaqiri

Shaqiri: Disponojmë me 720 asistentë arsimorë, nëse ka nevojë, numri do të rritet

polici

Arrestohet një person nga Zhelina

INFO

NA NDIQ