Ganiu flet për vizitën e Albin Kurtit në Çair

INA
INA

9 Gusht, 2023

Kryetari i komunës së Çairit, Visar Ganiu, në një pronocim për gazetën LAJM, ka zbuluar arsyen e vizitës së kryeministrit kosovar Albin Kurti në Çair, ditën e premte. Ganiu tha se Kurti vjen për ta përuruar rrugën me emrin e veprimtarit të shquar shqiptar Adem Demaçit, në Çair.

“Albin Kurti, kryeministri i Kosovës, vjen ditën e premte në ora 14;30 në komunën e Çairit. Arsyeja është përurimi i rrugës Adem Demaçi dhe do të qëndrojë afër 1 orë në Komunën e Çairit dhe gjithë aktiviteti do të jetë tek memoriali i UÇK-së apo tek “Shqiponja” në Fushë Topanë”, tha mes tjerash Ganiu për gazetën LAJM.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dimitar kovacevski

Lavdërohet kryeministri: Me një pagë mesatare prej 37.000 denarëve dhe një pagë minimale prej 21.000 denarëve, mund të mbulohet shporta e konsumit

arm-uniforma-600x360

Buxheti i mbrojtjes do të shkurtohet për modernizimin e ushtrisë, do të bëhen shkurtime në mobilje, udhëtime, ngrohje

Kreshnik Bekteshi

Bekteshi thotë se masat e Qeverisë po japin efekt: Çdo shtëpi do të kursejë deri në 2.500 denarë

shkupi

BERZH: Maqedonia këtë vit do të ketë rritje ekonomike për 2%, vitin e ardhshëm për 3%

Fatmir-Bytyqi

Bytyqi për Zërin e Amerikës: Partnerët tanë strategjikë vërejnë dhe mbështesin përparimin tonë drejt Bashkimit Evropian

2579CC16-59D8-405E-B69C-2C3375E03728

Çka paralajmëron Fatmir Limani?!

policia-714x420

Të shtëna me armë zjarri në Gjorçe Petrov, plagoset një person

abdulla mehmeti

Shërbimet sekrete serbe dhe ruse janë të infiltruara thellë edhe në Maqedoni

nato-mkd-zname

Sot në Shkup mbahet konferenca e shefave të Shtatmadhorive të armatave nga vendet anëtare të NATO-s

INFO

NA NDIQ