Ganiu: Grubi si Stupcat – bën humor në tubime, nuk jep llogari (Video)

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/03/2023

Kryetari i komunës së Çairit, Visar Ganiu, i është përgjigjur zv.kryeministrit të parë, Artan Grubi, i cili mbrëmë gjatë një tubimi në një lagje të Çairit, ka ironuzuar me problemet që u shfaqën në tubimin e para disa ditëve të “Grupit të Zjarrit”.

Grubi i bëri të qeshin të pranishmit në tubim kur ironizoi me Ganiun, duke pyet mos e ndali rrymën ndokush, si dhe a punon mikrofoni. Por, Ganiu në një prononcim për gazetën LAJM, tha se Grubi në vend që të bëjë humor nëpër tubime duhet të jep llogari nëse ka përmbushur obligimet si zv.kryeministër.

“Një zv.kryeministër që del para popullatës duhet të jep llogaridhënie, ndërsa ai del e bën rolin e “Stupcave”. Ka filluar edhe komik të paraqitet dhe kjo është në mungesë të argumenteve. Ironizon me mikrofonin, përmend “Feriden”, ajo i ka mbetur. Investime kapitale nuk ka dhe kjo e sjell një zv.kryeministër të merret me kësi gjëra”, tha Ganiu për gazetën LAJM.

TË FUNDIT
42 minuta
Siljanovska Davkova i pranoi letrat kredenciale të ambasadorit të ri shqiptar Denion Mejdani
45 minuta
Këta janë drejtorët e rinjë nëpër burgje
1 orë
Fetai: Jo serioze idena e BDI-së për rajonalizimin e shtetit! E kanë humbur rrugën në oborr
2 orë
Taravari: Deri në fund të vitit, vendime pune edhe për personelin mjekësorë me shkollë të mesme
2 orë
Hetimi për vrasjet Vanja-Zhezhovski ka përfunduar, prokuroria kërkon bashkimin e procedurave gjyqësore

ME TE LEXUARA

1 ditë
Sedat Sulejmani pranoi detyrë si Zv/ministër i Kulturës dhe Turizmit
5 orë
Në Aeroportin e Shkupit u konfiskuan orë në vlerë të rreth 4.000 eurove (FOTO)
19 orë
PS-PD bien dakord: 2/3 e listave zgjedhore e hapur! 1/3 të emrave e cakton kryetari i partisë (VIDEO)
45 minuta
Këta janë drejtorët e rinjë nëpër burgje
1 ditë
Mexhiti: Kalojmë në veprim kundër kumarit

LEXO MË SHUMË

IMG_0044

Siljanovska Davkova i pranoi letrat kredenciale të ambasadorit të ri shqiptar Denion Mejdani

burgu-idrizove

Këta janë drejtorët e rinjë nëpër burgje

IMG_4697

Fetai: Jo serioze idena e BDI-së për rajonalizimin e shtetit! E kanë humbur rrugën në oborr

arben taravari2

Taravari: Deri në fund të vitit, vendime pune edhe për personelin mjekësorë me shkollë të mesme

vanja

Hetimi për vrasjet Vanja-Zhezhovski ka përfunduar, prokuroria kërkon bashkimin e procedurave gjyqësore

faton hajrizi

Avokati Koci konfirmon se e ka gjetur vendin ku mbahet trupi i Faton Hajrizit

policia

Kallëzim penal ndaj tre policëve, gjuajtën me armë zjarri gjatë orarit të punës

arben fetai

“Spiun i Albin Kurtit”, Fetai flet për kritikat për pasurinë e tij: Levica vazhdimisht merret me mua

IMG_4697

Fetai: Do të ndryshojmë ligjin, për një vit të mbyllim 70% të kazinove

INFO

NA NDIQ