Ganiu mirëpret Hysenin, Çairi dhe Gjilani drejt binjakëzimit

ina-online
ina-online

13/02/2024

Kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu ka mirëpritur sot kryetarin e Komunës së Gjilanit z.Alban Hyseni me të cilin biseduan për shumë çështje që janë në interes të ndërsjellë për të dyja komunat, të Çairit dhe të Gjilanit dhe mirëqenien e banorëve që jetojnë në to.

Ganiu pas takimit ka thënë se z.Hysenin e ka informuar që shumë banorë të Çairit kanë prejardhje pikërisht nga Gjilani dhe rajoni i tij, por edhe se të njëjtët kanë familje atje dhe vazhdojnë të ruajnë ato lidhje familjare. Ndërsa dy kryetarët janë dakorduar për fillimin e procedurave për binjakëzim të Çairit dhe Gjilanit.

“U dakorduam që të iniciojmë binjakëzimin e dy komunave tona të Çairit dhe Gjilanit e me këtë banorët e ty dyja vendeve do ti sjellim edhe më afër njëri tjetrit, por edhe dy institucionet tona do të mund të bashkëpunojnë në shumë fusha që do të ndikonin drejtpërdrejt edhe në zhvillimin ekonomik lokal”, ka thënë Ganiu, duke shtuar se bashkëpunimet e këtilla janë gjithmonë të mirë se ardhura.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bujar-Osmani2-1-650x400-1

BDI: Bujar Osmani është kandidati i parë i konfirmuar për President të shtetit

vmro

OBRM-PDUKM: Spasovski dhe Kovaçevski, Maqedoninë e kanë shndërruar në Kolumbi

zjarr cair

Dalin pamje nga zjarri në kafenenë “Baron” në Çair të Shkupit

Bojmacaliev

Bojmacaliev: Me letërnjoftim e vjetër do të mund të udhëtohet edhe në Bosnje e Hercegovinë

divorc tradheti

Rajoni i Tetovës: Vitin e kaluar 482, para dhjetë viteve tri herë më pak divorce!

bojan mariciq maricic

Mariçiq: Stevo Pendarovski është kandidati me shanset më të mira për të fituar dhe udhëhequr vendin në drejtim të integrimeve evropiane

policia-714x420

Ndalohet një 34-vjeçar nga Shkupi, po transportonte ilegalisht imigrantë

Kreshnik Bekteshi

BDI-ja ende si ka definuar bartësit e listave zgjedhore! Bekteshi: Po bëhen sondazhe, anketa

Pançe Toshkovski

Toshkovski: Do të japim deri në 75.000 pasaporta në muaj

INFO

NA NDIQ