Ganiu: Pavarësia është kurorë e rrugëtimit historik të popullit të Kosovës

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

17/02/2022

Pavarësia e Kosovës është festë për të gjithë shqiptarët, ka shkruar në Facebook kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu, duke uruar ditën e 17 shtatorit, për të cilën thotë se është festë për të gjithë shqiptarët.

“Sot Kosova kremton 14 vjetorin e pavarësisë, që njëherësh është festë për të gjithë shqiptarët ngado që janë, pra edhe për Çairin tonë. Pavarësia e Kosovës jo vetëm që është ndër arritjet më të mëdha kombëtare, por njëkohësisht është edhe kurorëzim i rrugëtimit historik të popullit të Kosovës, është vulë e vlerave dhe reflektimit të demokracisë së vërtetë.”, është shprehur Ganiu.

Duke ua uruar këtë Ditë mjaftë të rëndësishme të gjithë kosovarëve, ai njëkohësisht u ka shprehur respektin e pafund gjithë atyre që u flijuan për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës tonë të dashur.

“Urime KOSOVË dhe qofsh e bekuar për jetë e mot!”, përfundon urimin Ganiu.

https://www.facebook.com/VisarGaniu.Cair/posts/492061848940389

TË FUNDIT
11 orë
VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e "kulaçit" qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve
11 orë
Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)
11 orë
Nano Ruzhin: Mandatari pa vizion të qartë
11 orë
Maqedonia e Veriut në hall për gjykatës, qytetarët me vite kërkojnë epilog për lëndët tyre
11 orë
Fronti Evropian parashtron ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

ME TE LEXUARA

11 orë
Nano Ruzhin: Mandatari pa vizion të qartë
21 orë
Maqedoni, mbi 12 mijë qytetarë këtë fundjavë për pushime në Greqi
12 orë
“Lionel Messi ka prejardhje arbëreshe”, historiani befason me deklaratat e tij (VIDEO)
11 orë
Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)
21 orë
Vuçiq i dëshpëruar se pse Maqedonia votoi për Rezolutën për gjenocidin serb në Srebrenicë
12 orë
Grenelli i kishte propozuar Trumpit që ta vizitojë Thaçin në Hagë, e zbulon media ndërkombëtare

LEXO MË SHUMË

vmro vlen negociata

VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e “kulaçit” qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve

makine elektrike studentet

Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)

nano ruzin

Nano Ruzhin: Mandatari pa vizion të qartë

Drejtesi gjyqi prokurori

Maqedonia e Veriut në hall për gjykatës, qytetarët me vite kërkojnë epilog për lëndët tyre

fronti evropian

Fronti Evropian parashtron ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

digital sherbime digjitale

Ekspertët, digjitalizimi në Maqedoni është i domosdoshëm jo vetëm për anëtarësim në BE, por edhe për zhvillimin ekonomik

nena nga sllupcani

Ditën kur mbushi 17 vite granata ia mori jetën Jonuz Zymberit (VIDEO)

ismail jahoski jaoski ali ahmeti

Kompania e deputetit të BDI-së me 35 milionë euro nga tenderët e fituar nga shteti (FOTO)

tito josip broz

Festohet ditëlindja e “shokut Tito” në Maqedoni, prezantuan edhe shqiptarë!

INFO

NA NDIQ