Ganimete Musliu: E kemi neglizhu Albin Kurtin si Hitlerin, sot po ia sheh sherrin krejt Kosova

ina-online
ina-online

12 Korrik, 2023

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, ka deklaruar se është bërë gabim që kryetari i LVV-së dhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është neglizhuar në fillimet e tij.

Sipas saj, njësoj ishte neglizhuar edhe diktatori gjerman Adolf Hitler, të cilit ia pa sherrin e gjithë bota.

“Fatkeqësia më e madhe e Lëvizjes Vetëvendosje është që është udhëhequr nga Albin Kurti, Albin Kurtin të cilin e kemi neglizhuar të gjithë. E kemi neglizhuar edhe ne, e keni neglizhuar edhe ju analistët edhe mediat edhe qytetarët. Njerëzit si Albin Kurti nuk duhet të neglizhohen, njëjtë është neglizhuar në atë kohë edhe Hitleri e ja ka pa sherrin krejt bota. Dhe Albin Kurti është neglizhuar nga të gjithë dhe po ia sheh sot sherrin Kosova. Albin Kurti edhe në kohën e Rambujesë u kanë kundër. Edhe në bisedimet e Vjenës u kanë kundër”, u shpreh ajo në Tëvë 1.

Sipas Musliut, po t’i ndalet Kurtit paga e beneficionet, ai nuk e njeh pavarësinë e Kosovës.

“Edhe për shpalljen e pavarësisë u kanë kundër. Kur krejt Kosova e bota kanë festuar, kur brenda muajit janë ba 100 njohje, Albin Kurti ende sot nuk ta pranon Kosovën. Ndalja pagën Albin Kurtit, nuk ta njeh Kosovën sot. Ta garantoj, Albin Kurtit ndalja pagën, ndalja luksin, ndalja beneficionet, nuk ta njeh sot pavarësinë e Kosovës, shtetin e Kosovës. Çfarë ka arrit Kurti me krejt këtë histori të veten, ka arrit që nga dikur për Kosovën që u fol si shtet në qarqet botërore, sot flitet për Kosovën temë. Sot Kosova nuk përmendet si shtet, përmendet si temë, si krizë”, ka thënë ajo.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Donika Gervalla

Gërvalla pas letrës së Radoiçiqit: Konfirmon që shteti serb është i përfshirë, të sanksionhet regjmimi Vuçiqit

john kirby xhon kirbi

SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

Radojcic vilat pasuria

Publikohen pamje nga “kështjella” e Radojçiqit, shikoni pasurinë të Pablo Escobarit të Ballkanit! (VIDEO)

tome-gashi

Tomë Gashi zbulon se kush e bëri të famshëm Radojçiqin në Kosovë, ja kë përmend!

kurti vucic

Kurti: Vuçiq e Radojiçiq si Millosheviqi e Arkani, dëshirojnë ta kthejnë rajonin në vitet 90-ta

Canak

Çanak: Ja pse në Banjskë dështoi skenari sipas yrnekut të viteve ‘90′

Ganimete Musliu Ganja

Ganja kërkon mobilizimin e deputetëve: Mos t’i lejojmë deputetët e Listës Serbe të futen në Kuvendin e Kosovës

Shaip Kamberi

Shaip Kamberi: Lëvizja e tankeve serbe në Luginë provokuese, qytetarët në frikë

KFOR KS

NATO-ja miraton forca shtesë për shkak të tensioneve në veri të Kosovës

INFO

NA NDIQ