Garazhi i Hysajt kushton 900 mijë euro, luksi i mbrojtësit shqiptar tërheq vëmendjen e mediave italiane (FOTO)

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

19/02/2023

Me rritjen e nivelit të tij në fushën e lojës, Elseid Hysaj ka mundur të rrisë edhe zerot në llogarinë e tij bankare.

Mbrojtësi shqiptar ka përfituar të ardhura të konsiderueshme me kontratat e tij te Napoli dhe Lacio, duke mos i kursyer vetes luksin në jetën e përditshme.

Përpos futbollit, shkodrani ka edhe një pasion për makinat.

Garazhi i Elseid Hysajt është i mbushur me vetura luksoze, që në total kapin shifrën e 900 mijë eurove.

Makinat e tij kanë tërhequr edhe vëmendjen e mediave italiane, të cilat kanë shkruar për pasurinë që gjendet në garazhin e lojtarit të Lacios.

“Tuttosport” dhe “Corriere dello Sport” tregojnë se Hysaj zotëron një flotë vërtetë të shtrenjtë makinash, e cila përbëhet nga një Ferrari 458 (206 mijë euro), Mercedes G-Class AMG (187 mijë euro), Jeep Wrangler (84.290 euro) dhe Lamborghini Aventador Svj (430.730 euro). (FOTO)

TË FUNDIT
11 orë
Barcelona arrin marrëveshje me trajnerin e ri ende pa e shkarkuar Xavin?
11 orë
Granit Xhaka: Është mëkat që gjërat nuk funksionuan në finale
11 orë
Real Madridi dhe Liverpooli “në luftë” për lojtarin që ka çmim 100 milionë euro
11 orë
Atalanta e fiton Ligën e Evropës, ia shkakton humbjen e parë sezonale Leverkusenit
20 orë
Gjimshiti, shqiptari i parë që fiton Europa Ligën

ME TE LEXUARA

1 ditë
Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur
1 ditë
Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia
1 ditë
Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin
1 ditë
Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria
1 ditë
​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës
20 orë
Gjimshiti, shqiptari i parë që fiton Europa Ligën
11 orë
Atalanta e fiton Ligën e Evropës, ia shkakton humbjen e parë sezonale Leverkusenit
11 orë
Real Madridi dhe Liverpooli “në luftë” për lojtarin që ka çmim 100 milionë euro

LEXO MË SHUMË

xavi

Barcelona arrin marrëveshje me trajnerin e ri ende pa e shkarkuar Xavin?

XHAKA GRANIT

Granit Xhaka: Është mëkat që gjërat nuk funksionuan në finale

Anceloti

Real Madridi dhe Liverpooli “në luftë” për lojtarin që ka çmim 100 milionë euro

atalanta

Atalanta e fiton Ligën e Evropës, ia shkakton humbjen e parë sezonale Leverkusenit

Trofeu-768x512

Gjimshiti, shqiptari i parë që fiton Europa Ligën

Screenshot_20240522-185600~2

​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës

flamuri kuq e zi dhe zvicra

Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria

Borusia Dortmund

Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin

Ronaldo Al Nassr

Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia

INFO

NA NDIQ