Garë e fortë mes Elsa Lilës dhe Luiz Ejllit: Të dy rikthehen në Festivalin e RTSH me synim Eurovizionin

INA
INA

12/10/2023

Pas suksesit me “Evita”, Elsa Lila do të rikthehet këtë dhjetor në festivalin e fundvitit në RTSH. Burime pranë artistes thanë për Vip Magazine se paralelisht me koncertin që do të mbajë në Pallatin e Kongreseve, këngëtarja po përgatitet edhe për konkurrimin e saj në Fest 57.

Ajo do të synojë edhe njëherë vendin e parë dhe kësaj radhe jo vetëm një trofe por edhe biletën për të përfaqësuar Shqipërinë në Eurosong.

Disa ditë më parë u zbulua se edhe Luiz Ejlli do të rikthehet në Festivalin e Fundvitit ç’ka e bën një garë shumë të fortë.

Vitin e kaluar Elsa Lila u shpall fituese me votat e jurisë, por publiku vendosi të çojë në kompeticionin europian Albina Kelmendin dhe familjen e saj.

Kujtojmë që Luizi ka përfaqësuar Shqipërinë në Eurovision me këngën “Zjarr e ftohtë” në vitin 2006.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kiara5

Një dhuratë me një dedikim drejtuar Kiarës/ Nga kush ?? (Video)

luizi kiara

Back to work, back në avion, Luizi i bën komentin epik Kiarës (Foto)

IMG_2750-750x430

Neuropsikiatri Agani: Ky është rreziku që vjen nga “Big Brother”

SmartSelect_20231210_104658_Chrome-600x360

“Jashtë garës për titull”, vlerësimet e gazetave italiane për Milanin pas humbjes ndaj Atalantas

blerando alby

Alby zbulon se si është takuar me Kylian Mbappen, tregon detajet nga darka me yllin francez

diola desta

Diola Dosti: Jam gruaja perfekte, duan të më rrëmbejnë!

Mandi

‘Kam gjysmë milioni njerëz nga mbrapa’/ Mandi Nishtulla sfidon Ramën

ronela hajati

A do të hynte në Big Brother VIP Albania 3? Ronela Hajati befason me përgjigjen

FB_IMG_1702149336616

Arbana Osmani: Nuk do të jem pjesë e Bigbrother 3

INFO

NA NDIQ