Garip Kaba në postin e zëvendësdrejtorit të Doganave të RMV-së

Picture of ina-online
ina-online

05/07/2024

Anëtari i kryesisë së lartë të ASH-së, Garip Kaba nga Struga do të jetë zëvendësdrejtor i Doganave të Maqedonisë së Veriut.

Ai është i njohur si aktivist i dalluar i çështjes kombëtare dhe ish i burgosur politik. Ai është një nga themeluesit e PDSH dhe ka qenë profesor, por edhe drejtues në disa poste publike, përfshirë postin e deputetit. (INA)

TË FUNDIT
17 minuta
Dr. Asim Izairi bëhet pjesë e Lëvizjes BESA?!
27 minuta
Serbia arreston tre spiunë të Maqedonisë së Veriut
29 minuta
Paga mesatare në muajin maj 41.252 denarë
30 minuta
Dauti: S’do lejojmë që për fatin e shqiptarëve të vendosin maqedonasit!
41 minuta
Tetovë, xhipi me targa zvicerane i'a mori jetën 67 vjeçarit me bicikletë dhe iku nga vendi i ngjarjes

ME TE LEXUARA

18 orë
Kallëzim penal kundër Drin Ahmetit dhe personave tjerë për keqpërdorime
1 ditë
Fluks i madh i makinave në Qafë Thanë
3 orë
Toshkovski: Po stabilizohet gjendja me dhënien e dokumenteve personale
23 orë
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
17 minuta
Dr. Asim Izairi bëhet pjesë e Lëvizjes BESA?!
18 orë
LSDM: Pandov i liron nga burgu të dënuarit për “27 prillin”
1 ditë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

LEXO MË SHUMË

bilall kasami asim izairi

Dr. Asim Izairi bëhet pjesë e Lëvizjes BESA?!

bia-serbe

Serbia arreston tre spiunë të Maqedonisë së Veriut

kredite denar

Paga mesatare në muajin maj 41.252 denarë

ilire dauti

Dauti: S’do lejojmë që për fatin e shqiptarëve të vendosin maqedonasit!

biciklete

Tetovë, xhipi me targa zvicerane i’a mori jetën 67 vjeçarit me bicikletë dhe iku nga vendi i ngjarjes

Screenshot_20240723-135214~2

“Me mur të gjallë’ do ta mbrojmë tokën”/ Banorët e Koliçanit të Poshtëm të vendosur, nuk lejojnë vendosjen e fotovoltaikëve

ebfbb2a6-0ee4-4e34-94e6-f8889d4204f1

Lëvizja Demokratike emëron dy profesorë universitarë për zëvendësministra

IMG_4633

Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal

Adnan Azizi

Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!

INFO

NA NDIQ