Gashi: Është e qartë se Kurti dëshiron t’ju ndihmojë shqiptarëve ta bëjnë ndryshimin!

ina-online
ina-online

13/02/2024

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, në emisioni “Analiza 24”, ka deklaruar se në takimin në Gostivar me Arben Taravarin dhe krerët tjerë të LEN-it, mes tjerash kanë biseduar edhe për platformat, grupet punuese si dhe zgjedhje.

“Afatet na shkelin dhe duhet të publikohet kandidati dhe ne po i përfundojmë bisedimet. Dëshironim të shohim se si do të vendos Aleanca. Këto ditë të sjellim vendim dhe gjatë javës do të jetë e qartë se do të kemi kandidat për zgjedhjet presidenciale. Vendimi final për bllokun opozitar është se do të kemi kandidat për president dhe këto ditë do të vendosim se kush do të jetë ai. Përkrahja nga Kurti do të jetë nëpërmjet aktivistëve të tij në Maqedoni. Kurti gëzon respekt të madh, ndërsa një prej tyre është Bekim Qoku, i cili është anëtar i Vetëvendosjes. Është e qartë porosia se Kurti dëshiron t’ju ndihmojë shqiptarëve ta bëjnë ndryshimin. Këtë e kërkojnë aktivistët e tij që janë këtu”, tha kryetari Gashi.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-02-29-20-47-04-453_com.facebook.katana-edit

Dr. Ilir Vela i bashkangjitet Aleancës për Shqiptarët

tv-media-radiodifuzion

Ja lista e mediave nga KSHZ që do të ndjekin fushatën reklamuese të zgjedhjeve

zgjedhje maqedoni

Partitë për zgjedhje do të reklamohen në 249 portale, 37 televizione dhe 35 radio

asdren shkupi besa

Kasami prezanton aderimin e radhës në BESA

instituti-arben-xhaferi

(VIDEO) Instituti “Arben Xhaferi” instalon barometrin e përfaqësimit të drejtë

ahmeti zaev kovacevski

BDI a e mashtroi LSDM-në për “Frontin Europian”? (VIDEO)

talat xhaferi edi rama

Xhaferi: Plani i rritjes kyçe për anëtarësimin e përshpejtuar në BE

kovacevski

Kovaçevski premton rroga minimale nga 600 euro dhe rroga mesatare nga 1000 euro

adnan azizi

Azizi shpalos sondazhin: Ja sa deputetë do t’i marrë VLEN

INFO

NA NDIQ