Gashi: Është momenti që ta përmbyllim një cikël të errët të jetës tonë, dhe t’i japim mundësi shpresës, suksesit!

ina-online
ina-online

20/02/2024

Kryetari i partisë Alternativa, Afrim Gashi, nga tubimi partiak në Tearcë, tha se e di që është e vështirë që të kthehen mërgimtarët që janë larguar nga vendi jonë, por se sipas tij, kjo nuk është edhe e pamundur.

“Mendoj se duhet të bëjmë çmos që në vendbanimet tona ku jetojmë të krijojmë kushte të mira të i dinjitetshme, kushte të mira ekonomike, standarde më të larta në arsim, shëndetësi e kështu me radhë dhe jam i bindur që dalë ngadalë do të vijnë njerëz që të investojnë këtu, do të vijnë njerëz që do të ndërtojnë shtëpi këtu… besoj që nëse jemi vizionar më afat gjatë, besoj se do të duhet të ndërtojmë kushte që edhe për banorët këtu që janë, sidomos të rinjtë dhe të rejat t’i ndalim, por edhe të bëjmë çmos që bashkatdhetarët tanë t’;ju krijojmë kushte të mira që edhe ata të kthehen në vendlindje”, deklaroi kryetari i Alternativës, Afrim Gashi.

Sipas tij, janë duke ju afruar një fazës 22 vjeçare dhe fillimit të një faze tjetër 20 vjeçare që, sipas tij, mendon se është faza e zhvillimit, e prosperitetit, avancimit të shqiptarëve në Maqedoni.

“Besoj shumë fuqishëm se me 8 maj do të ndodh ndryshimi dhe jam shumë i bindur se do të fillojmë dalë ngadalë me politika të mençura, të detektojmë problemet kryesore ku janë dhe të fillojmë t’i zgjidhim dalë ngadalë”, u shpreh Gashi.

Gashi, mes tjerash u shpreh se ”ky është momenti i fundit kur duhet të bashkohemi që të mund ta përmbyllim një cikël të errët të jetës sonë, për t’i dhënë mundësi shpresës, suksesit e mirëqenies”.”24 prilli dhe 8 maji është mundësi e rrallë që ne të mund ta ndalim rininë tonë në këto troje dhe të mundësojmë jetën më të mirë për secilin qytetar”, përfundoi ai.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bujar osmani

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Osmani: Dje paralajmërova, t’i themi stop fushatës së zezë dhe luftës hibride

IMG_1055

Mexhiti në Kumanovë: Na duhen njerëz që punojnë, e jo që flasin dhe zhvasin

IMG_1054

Taravari: Fitorja jonë vjen për shkak të bashkimit, nuk ka alternativë tjetër përveç ndryshimit

2e2960a3-c8a2-44b9-b1e2-1a8b2b89134c

Kasami nga Kumanova: Ndryshimi po vjen! VLEN së shpejti do udhëheq Qeverinë dhe të gjitha komunat shqiptare

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin: Shumica e të burgosurve politikë në raste të montuara janë shqiptarë

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

INFO

NA NDIQ