Gashi: E dhamë provimin e pjekurisë politike duke e bashkuar opozitën

ina-online
ina-online

17/02/2024

Liderët e partive politike opozitare e dhanë provimin e pjekurisë politike duke dëgjuar zërin e qytetarëve për bashkim, tha sot kreu i Alternativës Afrim Gashi gjatë nënshkrimit të deklaratës për zgjerimin e koalicionit VLEN.

“Krejt kjo është arritur falë përkushtimit dhe sakrificës së secilit prej nesh. Gjithkush ka bërë diçka, më së paku e ka ndrydhur egon e tij, sepse këtë e kanë kërkuar qytetarët tanë, shqiptarët tanë. Prandaj, si asnjëherë më parë, kësaj radhe ne e dhamë provimin e pjekurisë politike dhe dëshmuam se dimë, duam dhe mundemi të bëhemi bashkë kur e kërkon nevoja”, tha Gashi.

Nënshkrimin e deklaratës, pikërisht në Ditën e Pavarësisë së Kosovës, Gashi e cilësoi si një dakordim të përmasave kombëtare. Lideri i Alternativës tha se kjo fitore që po vjen më 8 maj, po arrihet me shumë mund e sakrificë nga të gjithë aktorët që sot janë bashkuar për ta bërë ndryshimin.

“Kam menduar se suksesin politik do ta arrinim shumë më herët dhe shumë më lehtë. Por, nuk doli ashtu. Kemi kaluar shumë dhimbje, kemi përjetuar shumë ndarje e shumë shqetësime. Megjithatë, ajo që dua t’ju them është se krejt kjo që e kemi kaluar ka qenë mësim për ne se nuk ka fitore të madhe pa sakrificë të madhe”, u shpreh Gashi.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

trupat britanike kosove

“Blindohen” kufijtë e Evropës, 20 mijë ushtarë në gatishmëri kundër Rusisë – ja “zona e nxehtë’ ku mund të nisë konflikti

lukaku

Lukaku e preferon kalimin në Saudi Pro League

google

Google do të fillojë të tarifojë për atë që përdorim çdo ditë?

Moti_26-780x470-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

gordana siljanovska davkova

VMRO-DPMNE mban tubimin e parë, Siljanovska – Davkova: Ne jemi europianët e vërtetë

rrjete sociale instagram facebook tik tok

Instagram po teston një veçori të re

guardiola

​Guardiola: Haaland është sulmuesi më i mirë në botë

bilall kasami

Kasami prezanton një prurje të re në Çair (FOTO)

dejvid daviv gir geer

Keqpërdoren 2.2 milionë euro para të BE-së! Ambasadori Gir pa koment, Dimova me akuza ndaj Zoran Zaevit

INFO

NA NDIQ