Gashi: Grupi i Radojçiqit ka mbi 200 prona

Picture of ina-online
ina-online

30/09/2023

Redaktori menaxhues në KALLXO.com, Kreshnik Gashi ka thënë se Millan Radoiçiq dhe grupi i tij ka pasuri të madhe.

Gashi në emisionin “Kallxo Përnime”, ka shtuar se Radoiçiq dhe grupi i tij kanë mbi 200 prona.

“Na nuk mujna me paramendu sa pare i ka ky grup, sa ka ndikim në Kosovë, sa shumë ka njerëz që punojnë për të. Edhe hala punojnë. Janë bastisë 5 prona dhe mendoj që në ditët në vijim shteti i Kosovës e kallxon seriozitetin me këtë punë, nëse nis seriozisht me u marr me rrjedhën e pareve të Millan Radoiçiqit. Ska nevojë shumë me bo, në at hulumtim, nesër i bastisin 200 shtëpi”- ka thënë Gashi, të premten.Ai gjithashtu tha se këtë pasuri Millan Radioçiq me grupin e tij e kanë bërë duke i marr mjetet që shteti serb i ka shpërndarë për qytetarët në veri por edhe ndihmat nga shteti i Kosovës. “Serbëve në veri duhet me ju tregu dallimin ku kanë jetu ata dhe ku ka jetu Millani. Ky ka jetu me një shtëpi shumë të shtrenjtë e qytetarët në veri nuk i kanë as rrugët, as kanalizimin e as ndriçimin. Për shkak se Millani i ka marr paret e Serbisë të cilat kanë ardh për qytetarët serb të Kosovës dhe ja ka shtru rrugët vetit, ja ka ndërtu vilat vetes”, ka thënë Gashi.

Millan Radoiçiq e ka marrë përgjegjësinë për sulmet ndaj Policisë së Kosovës në fshatin Banjskë të Zveçanit më 24 shtator, ku është vrarë një zyrtar policor, dhe ka dhënë dorëheqje nga pozita e nënkryetarit të Listës Serbe – partisë më të madhe të serbëve në Kosovë./Kallxo.com

TË FUNDIT
12 orë
Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera
14 orë
Rifat Jashari: Është derdhur shumë gjak për liri – dhimbje s’ka, veç krenari
16 orë
“Kosova dhe Shqipëria, bashkë në ditë të vështira e në ditë të mira”
18 orë
“Kjo ndryshoi jetën time” – ushtari i KFOR-it kujton momentin e hyrjes në Kosovë 25 vite më parë
1 ditë
Në darkë me Wallkerin, Robertsonin, Begajn dhe Mesiqin, Kurti: E kanë ndihmuar Kosovën

ME TE LEXUARA

1 ditë
Në darkë me Wallkerin, Robertsonin, Begajn dhe Mesiqin, Kurti: E kanë ndihmuar Kosovën
18 orë
“Kjo ndryshoi jetën time” – ushtari i KFOR-it kujton momentin e hyrjes në Kosovë 25 vite më parë
16 orë
“Kosova dhe Shqipëria, bashkë në ditë të vështira e në ditë të mira”
14 orë
Rifat Jashari: Është derdhur shumë gjak për liri – dhimbje s’ka, veç krenari
12 orë
Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera

LEXO MË SHUMË

william walker uoker kurti

Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera

rifat1

Rifat Jashari: Është derdhur shumë gjak për liri – dhimbje s’ka, veç krenari

Presidentja-Vjosa-Osmani-dhe-homogu-i-saj-nga-Shqiperia-Bajram-Begaj

“Kosova dhe Shqipëria, bashkë në ditë të vështira e në ditë të mira”

ushtari kfor

“Kjo ndryshoi jetën time” – ushtari i KFOR-it kujton momentin e hyrjes në Kosovë 25 vite më parë

GP0a63QXMAA1Wbq-e1718139986554-780x439-1

Në darkë me Wallkerin, Robertsonin, Begajn dhe Mesiqin, Kurti: E kanë ndihmuar Kosovën

Screenshot_2024-06-11-22-13-37-114_com.facebook.katana-edit

Piloti i parë shqiptar i forcave ajrore amerikane: Me krenari e mbajë uniformën

Peter Stano

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian tregon se çfarë duhet të bëjë Kosova për heqjen e masave

Albin Kurti Shkup

Mbahet sot samiti “The Western Balkans 2024”

edi rama

Rama: Pa Rugovën nuk do të kishte UÇK, ai ishte jehona e armëve të tyre mbi Beograd

INFO

NA NDIQ