Gashi: Janë plotësuar të gjitha parakushtet për fitoren e madhe

ina-online
ina-online

18/02/2024

Jemi në prag të një momenti historik, ndërsa të gjitha parakushtet për fitore më 8 maj tashmë janë plotësuar. Kështu tha lideri i Alternativës Afrim Gashi gjatë takimin me qytetarë e aktivistë të kësaj partie në Çair, ndërsa i porositi aktivistët që të gjithë të angazhohen maksimalisht për ta realizuar fitoren. Me bashkimin e opozitës shqiptare dhe përkrahjen që po merr nga faktori shqiptar, sipas Gashit, po bëhet e mundur fitorja e shumëpritur ndaj politikave të dëmshme 20-vjeçare.

“Në do Zoti, të gjitha parakushtet për t’u bërë fitorja më 8 maj janë këtu. Katër parti janë bërë bashkë, Vetëvendosja është me neve, Vuçiqi me Ali Ahmetin, Sorosi me Artan Grubin”, tha Gashi.

Kreu i Alternativës theksoi se Alternativa është parti e njerëzve të mirë, të ndershëm e të moralshëm. Megjithatë, ai thotë se procesi i ndryshimit që po vjen më 8 maj bëhet para se gjithash për të mirën e të gjithë shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut.

“Ky proces është përtej partive. Kjo fitore nuk bëhet për një parti, as për një koalicion. Bëhet për të mirën e të gjithë qytetarëve, të shqiptarëve të këtij vendi. Bëhet fjalë për të ardhmen tonë, për shpresën tonë, për fëmijët e tanë. Ne duhet të bëjmë çmos që ta rikthejmë shpresën, që njerëzit të qëndrojnë këtu, të mund të jetojnë në shtëpitë e tyre”, tha Gashi.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo pendarovski

Pendarovski: Oferta e Mickoskit për koalicion është shenjë dobësie

gashi

Gashi: Jemi në proces për ta bërë ndryshimin historik në Maqedoninë e Veriut

MEXHITI

Izet Mexhiti nga Berlini: Mërgata mposhti Jugosllavinë, andaj do ta mposhtë edhe BDI-në

IMG_1316

Albulena Haxhiu: Koalicioni VLEN e ka mbështetjen e parezervë të Albin Kurtit dhe Vetëvendosjes

WhatsApp Image 2024-04-19 at 23.03.16 (1)

Sela: Vota për Bujarin më 24 prill dhe për Frontin më 8 maj është biletë kthyese e fëmijëve tanë të cilët kanë marrë rrugën e mërgimit

Ali AHmeti

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Menduh Thaci

Thaçi thotë se Albin Kurti s’ka asnjë njeri në Maqedoni

europe elect

Anketa e “Europe Elects”: Arben Taravari prinë para Bujar Osmanit

INFO

NA NDIQ