Gashi: Kurrë nuk kam thënë se nuk hyj në Qeveri me BDI-në

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

23/02/2022

Lideri i Alternativës, Afrim Gashi është pyetur sonte në ClickPlus në TV21 edhe për koalicionimin me BDI-në, parti të cilën dikur e kritikonin si opozitë.

Megjithatë, Gashi mohon se ndonjëherë ka thënë se kurrë nuk do të bëjë koalicion me BDI-në.

“Kurrë s’kam thënë diçka të atillë se nuk bëhet kështu, nuk bëhet ashtu, kurrë me këta, kurrë me ata”, tha Gashi.

Gashi ka treguar se si dëshiron të mbahet mend në histori.

“Pas 100 vitesh kur të përmendet fjala ‘Afrim Gashi’, kam dëshirë të mbahen mend për këto gjëra.Dua të mbahem mend si politikan i cili ka luftuar për drejtësi, për familjen, për kombin, për qytetarin, për ekonominë, për sundimine ligjit”, kështu dëshiron të mbahet mend lideri i Alternativës, Afrim Gashi për aktivitetin e tij si lider partie por edhe pjesë e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut.

TË FUNDIT
6 minuta
Rezolutat e Ali Ahmetit janë të vonuara
1 orë
BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare
3 orë
Sa para po harxhohen për dasma?!
3 orë
“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)
4 orë
Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

ME TE LEXUARA

21 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
1 ditë
Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius
11 orë
Ibush Jusufi zëvendës-sekretar në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut (FOTO)
1 ditë
Çfarë Trump i tha sigurimit pak sekonda pasi u qëllua
6 orë
Spitali klinik i Tetovës me drejtor të ri (FOTO)
19 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
1 ditë
FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!

LEXO MË SHUMË

Arsim sinani

Rezolutat e Ali Ahmetit janë të vonuara

ushtria shqiptare

BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare

dasma

Sa para po harxhohen për dasma?!

arben taravari

“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

hakim musa besar durmishi

Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

Fatmir Dehari

Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe

Spitali_tetove-780x470-2

Spitali klinik i Tetovës me drejtor të ri (FOTO)

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Dy të tretat e nxënësve të ardhshëm të shkollave të mesme u regjistruan në shkollat ​​profesionale

INFO

NA NDIQ