Gashi: Më 8 maj do të vijë pranvera për shqiptarët!

ina-online
ina-online

24/12/2023

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi tha se është i bindur në fitoren e Lidhjes Europiane për Ndryshim në zgjedhjet e ardhshme parlamentare, shkruan TV21.

Gashi tha se më 8 maj “do të vijë pranvera” tek shqiptarët në Maqedoninë e Veriut.

“Thonë se çdo nate të errët i vjen agimi edhe çdo dimri të ftohtë i vjen pranvera. Unë jam i bindur se me 8 maj do të vijë pranvera edhe tek shqiptarët. Të festojmë me 8 maj, ju ftoj prej sonte, me 8 maj këtu jemi dhe festojmë bashkë fitoren e madhe, ndryshimin e madh për të gjithë shqiptarët”, tha Gashi.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dokumente pasaporta

Qytetarët e Shkupit mund të kontrollojnë online nëse pasaporta e tyre është gati

Talat Xhaferi

Xhaferi në Samitin e Investimeve për Ballkanin Perëndimor të BERZH-it

Izet Mexhiti

Mexhiti mesazh Grubit: S’jemi derivat i Dik Martit dhe shtëpive të verdha

Taravari Gostivar

Halil Snopçe u caktua kryetar i shtabit zgjedhor të degës së ASH në Gostivar

Arben Taravari3

Taravari: Maqedonia një herë ka zgjedhur president në Kuvend, pse mos ta bëjmë sërish!

bdi kryesia

BDI e vetme apo bashkë Selën në zgjedhje, në lojë edhe emra tjerë?!

levizja-besa

Lëvizja BESA zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor (FOTO)

fatmirbytiqi

Bytyqi: Kjo qeveri është treguar me vepra e jo me fjalë

demiri-750x430-1

Ministri i Shëndetësisë për REL – Demiri: Nëse jam ministër pas zgjedhjeve kam plan për klinikat

INFO

NA NDIQ