Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite

Picture of ina-online
ina-online

23/05/2024

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, ka deklaruar se koalicioni i VLEN-it, pjesën më të madhe të negociatave që kanë zhvilluar me VMRO-DPMNE-në, ka qenë për projektet shqiptare që kanë nisur me dekada dhe ende nuk kanë përfunduar.

“Siç janë rruga Shkup- Bllacë, rruga Tetovë-Prizren, korridori 8, kanalizimet ujësjellësi, do të bëjmë çmos që të futen në programin qeveritar dhe të realizohen”, u shpreh Afrim Gashi.
Sa i përket ndryshimeve kushtetuese, Gashi tha se prioriteti i tyre është rruga drejt BE-së dhe se pika e parë e bisedimeve me VMRO-DPMNE-në ka qenë ajo.
“Ne do bëjmë çmos, pjesa shqiptare e dini se është e qartë se ndryshimet kushtetuese i duam dhe tash mbet kurdo që vijnë ndryshimet kushtetuese në kuvend dhe ka një konsensus për këtë çështje, ndërsa jam i bindur se jo vetëm VLEN-i por gjithë deputetët shqiptarë do t’i votojnë ato ndryshime”, tha Gashi

TË FUNDIT
4 orë
Deputetët turq të Frontit kërkojnë që në Kuvend të flitet edhe gjuha turke
5 orë
Ndërroi jetë gazetari Isuf Kadriu, zv/kryeredaktori i TV ALSAT
7 orë
Ish-deputeti i LSDM humb jetën tragjikisht (FOTO)
7 orë
Duraku: Ne jemi ata që kemi legjitimitetin tek shqiptarët, kemi fitore të pastër në gjitha komunat shqiptare
7 orë
Azizi drejtuar BDI-së: Stoilkoviçin nuk e sollëm ne, atë e gjetëm në mesin tuaj (VIDEO)

ME TE LEXUARA

1 ditë
Snopçe: Qeverisja e BDI-së e la Maqedoninë e Veriut vendin më të korruptuar dhe jodemokratik në Evropë
13 orë
Sa do të kursehet në shëndetësi me heqjen e drejtorëve ekonomik nga Klinikat
1 ditë
Mickoski: Mjaft debatuam për çështje etnike, është koha të fokusohemi në ekonomi dhe zhvillim
1 ditë
Saraji me u.d. kryetar komune, ja kush e zëvendëson Blerim Bexhetin
9 orë
Kathimerini: A do të bëhet Mickoski Orbani i izoluar i Ballkanit!?
1 ditë
Kovaçevski: Programi i Qeverisë së re nuk përmban një pjesë të madhe të premtimeve, nuk do ta mbështesim
1 ditë
Aleanca Demokratike Boshnjake dhe Këshilli Kombëtar Boshnjak ngrisin kallëzim penal kundër Ivan Stojiljkoviqit
9 orë
Taravari para votimit të Qeverisë: Këto janë zotimet tona!

LEXO MË SHUMË

bejxhan iljaz

Deputetët turq të Frontit kërkojnë që në Kuvend të flitet edhe gjuha turke

isuf kadriu

Ndërroi jetë gazetari Isuf Kadriu, zv/kryeredaktori i TV ALSAT

LSDM

Ish-deputeti i LSDM humb jetën tragjikisht (FOTO)

sadulla duraki duraku

Duraku: Ne jemi ata që kemi legjitimitetin tek shqiptarët, kemi fitore të pastër në gjitha komunat shqiptare

Adnan Azizi

Azizi drejtuar BDI-së: Stoilkoviçin nuk e sollëm ne, atë e gjetëm në mesin tuaj (VIDEO)

arben taravari

Taravari para votimit të Qeverisë: Këto janë zotimet tona!

Mickoski

Kathimerini: A do të bëhet Mickoski Orbani i izoluar i Ballkanit!?

Klinika Shkupi Spitali Shkup

Sa do të kursehet në shëndetësi me heqjen e drejtorëve ekonomik nga Klinikat

autobus-privat-shkup

Nga e hëna, transportuesit privatë nuk do të qarkullojnë, shkak borxhet ndaj tyre

INFO

NA NDIQ