Gashi: Njëri nga arrestuarit në Veri është gjeneral serb…

INA
INA

31 Maj, 2023

Avokati Tom Gashi në emisionin Spotlight ka treguar sen jëri nga personat e arrestuar nga KFOR-i është gjeneral serb që ka marrë pjesë në betejën e Koshares.

Sipas tij, ai tani po mbahet në arrest në Prishtinë dhe se do të merret në pyetje dhe hetohet për krimet në Kosovë.

Ai thotë se shihet qartë se në Veri janë të implikuar njerëz me të kaluar kriminale.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Shaip Kamberi

Kamberi: Vuçiq mund të hakmerret ndaj shqiptarëve në Luginën e Preshevës

euro

Rriten rrogat në Mal të Zi, ja sa shkon mesatarja

ushtria serbe

REL: Vërehet lëvizja e një kolone ushtarake në jug të Serbisë (FOTO)

Christopher Hill Kristofer

Ambasada e SHBA-së në Beograd reagon duke shpërndarë njoftimin e Blinkenit

kurti-vucic-borel-lajcak

Standard: Perëndimi po ia mban anën Serbisë, çmimin detyrohen ta paguajnë fqinjët

Goran Petronijevic Petronijeviq

Avokati i Radoiçiqit, dikur mbrojtësi i Karaxhiqit, Cecës e Klanit të Zemunit

vucic radoicic petkovic

Gjermania: Irrituese kur Vuçiq i “deklaron fajtorët viktima”

vucic

Dëshmitë po shumohen, Vuçiqi po ngulet gjithnjë e më thellë, flitet për rolin e Rusisë

Vucic Vulini

Eksperti i sigurisë në Beograd ‘fundos’ Vulinin dhe Vuçiqin: Shërbimi serb ka qenë në dijeni të sulmit në Kosovë!

INFO

NA NDIQ