Gashi optimist: Mbase sot përfundojmë procesin e mbledhjes së nënshkrimeve për Taravari

INA
INA

26/02/2024

-Jam shumë optimist, po, nga numri i njerëzve që e pash, besoj që po, por të shohim, ne kemi afat deri me 8 mars, nuk besoj se duhet të jemi në ndonjë garë, këtë e tha kreu i Alternativës Afrim Gashi për TV21 pas nisjes së procesit të mbledhjes së nënshkrimeve për kandidatin e opozitës shqiptare për president, Arben Taravari. Gashi thotë se është optimist se që sot mund të grumbullohen 10.000 nënshkrime.

“Ne besojmë se shumë shpejtë, mbase sot mund të përfundojë gjithçka, të shohim, është çështje e 10.000 njerëzve. Nuk është pak, ajo që vërehet është që atmosfera është shumë pozitive dhe entuziazmi për të hyrë në këtë garë me shumë besim, me shumë optimizëm dhe me një vullnet pozitiv për ndryshim”, theksoi Gashi.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

642c989a-1854-4176-9cae-98cd54b1817d

Izet Mexhiti: Bujar Osmani promotori i Open Ballkan dhe 9 pikëshit anti-Kosovë

stevo pendarovski

Pendarovski: Nëse i ndajmë qytetarët për shkak të përkatësisë etnike, shteti do të kthehet prapa

ali ahmeti manastir prespe

Evropa është në luftë, Lindja është në luftë” – Ali Ahmeti falënderon liderët e Frontit që u bashkuan

74485e0b-0e12-4a27-bd6b-b553b07e5a17

Azizi nga Zhelina: Ushtarët e UÇK-së janë të zhgënjyer, thonë se “e nisëm luftën për lliri BDI-ja e shndërroi në luftë për LGBDI”

osmani

Presidentja Osmani takon kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi

Bujar Osmani

Osmani: Në seancën e Qeverisë do të propozoj tërheqjen nga iniciativa Ballkani i Hapur

MEXHITI

Izet Mexhiti takim me qytetarë dhe tregtarë nga Çairi

gashi afrim

Gashi: Shteti digjital është e ardhmja bashkë me ju

BE bruksel EU Bashkimi Evropian Unioni

BE do të ndajë rreth 750 milionë euro për NVM-të në Ballkanin Perëndimor

INFO

NA NDIQ