Gashi: Pendarovski konfirmoi pohimet e tona se Ahmeti ka kërkuar të amnistohet Gruevski

ina-online
ina-online

16 Shtator, 2023

Kryetari i partisë Alternativa, Afrim Gashi, ka reaguar pas deklaratës së presidentit të shtetit, Stevo Pendarovski, se disa politikanë disa muaj më parë kanë kërkuar amnisti për Nikolla Gruevskin.

Gashi shkruan se Pendarovski e ka dhënë përgjigjen e pyetjes të cilën e kanë parashtruar ditë më parë.

“Në pyetjen tonë të parë publike se “A i ka lutur, deri në qiell, Ali Ahmeti disa nga ndërkombëtarët, gjatë një takimi në Shkup, që ta lejojnë amnistinë e Nikolla Gruevskit?!”, përgjigjen e dha Presidenti Stevo Pendarovski. Faleminderit President për konfirmimin e informacionit!
Pas kësaj besoj se do të përgjigjet edhe personi të cilit iu parashtrua pyetja!”, ka shkruar kryetari i Alternativës, Afrim Gashi.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

qumsht-qumesht

Nuk ka qumësht me aflatoksinë nëpër markete, reagon AUV në Maqedoninë e Veriut

Onkologija Onkologjia shkup

Miratohet përbërja e Komisionit Anketues në Kuvend për skandalin në onkologji

orhan murtezani

Murtezani: Pse Krenar Lloga dhe Aleanca vazhdojnë të qëndrojnë si dekor në Qeveri?

nxenesit idrizove shkolla

S’ka zgjidhje për nxënësit shqiptarë të Idrizovës, Stefkovski nuk lëshon pe

driton kuci jusuf zejneli

Rektori i UT-së, Jusuf Zejneli e priti në takim ambasadorin e RMV-së në Norvegji, Driton Kuçi – Shqip

vmro

VMRO-DPMNE: Në Maqedoni shitet qumësht ”kancerogjen”?!

fadil zendeli

Opozita shqiptare kërkon vend në KSHZ/Zendeli: Taravari blen kohë, tërheqë vëmendjen nga dështimet në qeverisje

derivate nafta dizeli benzin

Bie çmimi i benzinës në Maqedoni

Kreshnik Bekteshi

Bekteshi: Do të prodhojmë rrymë elektrike dhe për rajonin

INFO

NA NDIQ