Gashi për bisedimet me VMRO-në për qeveri: Bukur mirë, në rrugë të mbarë

Picture of INA
INA

18/05/2024

Me kryeministrin e Kosovës kemi takime të rregullta, qoftë kur kemi qenë në opozitë, qoftë tash kur jemi në fazën e formimit të qeverisë, thjesht është një komunikim vëllazëror mes neve, tha Afrim Gashi nga Vlen pas takimit me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, përcjell TV21. I pyetur se si po shkojnë bisedimet me VMRO-DPMNE-në për formimin e qeverisë, Gashi tha:

“Është bukur mirë, jemi në rrugë shumë të mbarë. Besojmë se shumë shpejtë do të dalim me rezultate shumë konkrete dhe të mira për shqiptarët në përgjithësi, por edhe për shtetin dhe për rajonin”, deklaroi Gashi.

TË FUNDIT
15 minuta
Taravari: Duhet të sjellim ligj për përfaqësim të drejt dhe adekuat, nuk ka nevojë për balancuesin kur kemi ligjin
47 minuta
Gjyqtarët kushtetues morën kërcënime nga ish-deputeti Samka Ibraimoski
2 orë
Mickoski: Parku më i madh i mullinjve me erë në rajon do të sjellë 630 vende të reja pune
2 orë
Në seancën parlamentare u verifikuan mandatet për deputetët e rinj
3 orë
Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro

ME TE LEXUARA

1 ditë
Vesna Janevska e mori funksionin ministër i Arsimit dhe Shkencës nga ministri i deritanishëm Jeton Shaqiri
20 orë
Gashi: Bota demokratike e ka për obligim që mos të lejojë refugjatët duke ikur nga mizoria e luftës
1 ditë
Varhelyi uron Mickoskin: Pres të bashkëpunojmë për të avancuar rrugën europiane të vendit
4 orë
Në Tetovë dhe Shkup ende po sanohen dëmet nga moti i ligë
1 ditë
Grubi: Do të vazhdoj të qëndroj në krah të Kryetarit Ali Ahmeti
20 orë
Kryeministri Mickoski dhe ministrat e tij morën detyrat dhe nisën punën
1 ditë
Taravari cakton zëvendësin e tij dhe ka një mesazh për gostivarasit
3 orë
Largohen 60 metra kub mbetje nga deponitë e egra në Shkup gjatë fundjavës

LEXO MË SHUMË

Screenshot_20240625-150013~2

Taravari: Duhet të sjellim ligj për përfaqësim të drejt dhe adekuat, nuk ka nevojë për balancuesin kur kemi ligjin

Samka Ibraimovski

Gjyqtarët kushtetues morën kërcënime nga ish-deputeti Samka Ibraimoski

hristijan mickoski

Mickoski: Parku më i madh i mullinjve me erë në rajon do të sjellë 630 vende të reja pune

Kuvendi parlamenti maqedoni

Në seancën parlamentare u verifikuan mandatet për deputetët e rinj

permbarues izvrsitel

Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro

Prokuroria

PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror

mbeturina berllok pastrim

Largohen 60 metra kub mbetje nga deponitë e egra në Shkup gjatë fundjavës

vershime shkup

Në Tetovë dhe Shkup ende po sanohen dëmet nga moti i ligë

Hristijan Mickoski

Mickoski njofton investimin e ri në energjetikë: Sigurohet rrymë për 100 mijë amvisëri, 630 punësime të reja

INFO

NA NDIQ