Gashi për largimin e Frontit nga Kuvendi: Dora ime do të jetë e shtrirë për të gjitha partitë!

Picture of ina-online
ina-online

28/05/2024

Kryetari i Kuvendit, Afrim Gashi pas përfundimit të seancës ku u votua si kryetar i ri i Kuvendit, në të cilën seancë u larguan deputetët e Fronti Evropian, tha se tani pas votimit të tij si kryeparlamentar, do të bëj çmos që dora e tij të jetë e shtrirë për të gjithë subjektet politike.

“Nuk do të merrem me kualifikime dhe komente politike të përcaktimeve partiake të ndonjë subjekti. Secili e ka të drejtën e vet të qëndrojë të mos qëndrojë të votojë të kritikojë, unë do ta respektojë të drejtën e secilit. Jam këtu sinqerisht në mënyrën më të kujdesshme që të kujdesem që kuvendi të jetë i hapur për të gjithë dhe të bashkëpunojmë me të gjithë”, ka deklaruar Gashi.

TË FUNDIT
28 minuta
Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim
59 minuta
Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër
1 orë
Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet
2 orë
“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup
2 orë
MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit

ME TE LEXUARA

1 ditë
Siljanovska Davkova takoi presidentin gjerman Frank-Walter Steinmeier
2 orë
“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup
23 orë
Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë
6 orë
Sot dhe nesër regjim i posaçëm komunikacioni në qendër të Shkupit
1 ditë
OKB-ja ka akuzuar Izraelin për krime kundër njerëzimit

LEXO MË SHUMË

fronti evropian vlen

Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim

ere pluhuri

Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër

blerim bexheti

Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

shkupi komunikacion

“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup

Ministria-Arsimit

MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit

policia-714x420

Ndalohet një shtetas turk në “Deve Bair”, kapet me dokumente të falsifikuara

IMG_2950

Tani mjekësinë mund ta kryeni edhe në universitetin e njohur si i Ramiz Merkos, lejen ia ka dhënë ministri në ikje i BDI-së

shkolla-nxenes-780x439-1

Në Kumanovë në maj janë regjistruar mbi 900 nxënës në klasën e parë

begaj gashi

Begaj takohet me Afrim Gashin: Rrugën e bashkëpunimit tonë nga dy korsi do ta bëjmë me katër të tilla

INFO

NA NDIQ