Gashi tregon kush po e mbështet Kosovën dhe “shpërthen” ashpër ndaj mediave: Qysh s’po ju vjen marre, bre?

INA
INA

31 Maj, 2023

Analisti politik Shkëlzen Gashi, ka reaguar pas raportimeve të mediave të huaja lidhur me tensionet e fundit në veri të Kosovës.

Ai ka thënë se mediat ndërkombëtare po e mbështesin Kosovën në këtë situatë, derisa disa të tilla në Kosovë po e përkrahin Serbinë, përcjell Bota sot.

“Mediat ndërkombëtare, si CNN, New York Times, The Guardian… tu e mbështetë Kosovën, e një pjesë e konsiderueshme e ‘mediave’ kosovare… tu e mbështetë Serbinë… qysh s’po ju vjen marre, bre?”, ka shkruar Gashi në një postim në Facebook.

CNN në raportimin për incidentet e fundit, ndër tjerash ka raportuar se kriza në Kosovë mund t’i sigurojë presidentit serb Aleksandar Vuçiq, një lehtësim të mirëpritur, pasi ai shpesh e ka përdorur nacionalizmin serb si një thirrje për përkrahësit e tij.

Kjo sipas medias, vjen në kohën e protestave kundër qeverisë së Vuçiqit dhe “kulturës së dhunës” mbi të cilën ajo ka mbizotëruar në Serbi.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5646

Pas publikimit të pamjeve, reagon kryeministri Kurti – ka këtë mesazh!

shaip kamberi

Kamberi reagon pas sulmit ndaj një familje shqiptare në Medvegjë

medvegja

“Këndonin këngë nacionaliste”- Serbët sulmojnë me gurë e mjete të rënda shtëpinë e shqiptarit në Medvegjë (FOTO)

Enver Bytyqi

Bytyçi: Takimi sekret në New York me Vuçiqin tri ditë para sulmit, Ja pse duan KFOR ta marr kontrollin në veri

IMG_5650

Sveçla: Kemi dëshmi se Serbia e organizoi sulmin në Banjskë – Kishte qëllim aneksimin e veriut të Kosovës

Radojcic vilat pasuria

Sveçla tregon se për çka do ta shfrytëzojnë vilën e Radojçiqit!

IMG_5648

Publikohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku (VIDEO)

vjosa Osmani

Osmani: Me armët ruse Vuçiq po mendon aneksimin sipas modelit të Krimesë

Shaip Kamberi

Kamberi: Vuçiq mund të hakmerret ndaj shqiptarëve në Luginën e Preshevës

INFO

NA NDIQ