Gashi pas takimin me Kurtin: Mirënjohës për angazhimin e tij të vazhdueshëm për shqiptarët e Maqedonisë

ina-online
ina-online

11 Gusht, 2023

Kryetari i partisë Alternativa, Afrim Gashi sot ka mirëpritur kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti në Çair, ku u bë përurimi i rrugës “Adem Demaçi”.

Gashi ka shkruar se prania e kryeministrit të Kosovës i ka dhënë peshë këtij eventi dhe ka nderuar shqiptarët e Shkupit.

“Bashkë me kryetarin e Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, kryetarin e Lëvizjes Demokratike, Izet Mexhiti, kryetarin e Komunës së Çairit, Visar Ganiu dhe shumë bashkëpunëtorë të tjerë, nderuam figurën e Adem Demaçit, i cili prej sot do të përjetësohet edhe me emrin e një rruge në Çairin tonë. Prania e Kryeministrit të Kosovës i dha peshë këtij eventi dhe nderoi shqiptarët e Shkupit. Bisedat me Albin Kurtin janë gjithmonë të këndshme dhe frytdhënëse. Jam mirënjohës për angazhimin e tij konstruktiv dhe mbështetjen e vazhdueshme për shqiptarët e këtushëm dhe Maqedoninë e Veriut në përgjithësi”, ka shkruar Gashi.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

arber ademi

Ademi: BDI do ta mbështes ligjin për amnisti

Prokuroria

Vazhdon greva në prokurori – grupi i punës do të ketë afat prej 10 ditëve për arritjen e marrëveshjes

mickoski

Mickoski kërkon takim liderësh për zgjedhje

izet mexhiti3

Mexhiti: Përmes internetit lojërave të fatit e futën bixhozin në familjet tona

ASH

ASH: Interpelanca e opozitës teatër komik, procedura për kryeprokurorin e ri tanimë ka fillua

caji-600x360

Keqpërdorën të dhënat e mjekëve për të shitur çaj, një kompani dhe një person nga Maqedonia rrezikojnë të dënohen me gati 7.000 euro

kuvendi parlamenti

Skandali në Onkologji, Kuvendi miratoi propozimin për formimin e Komisionit Anketues

krenar lloga

Ministri i Drejtësisë, Lloga dorëzoi në Qeveri propozim-Ligjin për falje

administrata-600x360-1

Ligjet për të punësuarit në sektorin publik dhe nëpunësit në administratë në procedurë qeveritare, do të miratohen me flamur evropian

INFO

NA NDIQ