Gashi: Politika ka dështuar nëse vazhdon ikja e të rinjve nga vendi

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

15/02/2022

I pari i Alternativës, Afrim Gashi ikjen e të rinjëve nga vendi e vlerëson si një fatkeqësi të madhe që mund ti ndodhë vendit. Sipas Gashit nëse ikja e të rinjve vazhdon të rritet atëherë politika ka dështuar.

“Ka një kriter që unë e vlerësoj punën e partisë time se ku kam qenë dhe ku jam është një kriter mjaft i rëndësishëm. Nëse vazhdojnë të na ikin të rinjtë tanë politika na ka dështuar duke e mbuluar një fatkeqësi nuk mbulohet pikërisht një fatkeqësi tjetër vetëm duke ja thënë emrin e vërtetë fatkeqësisë mund të zgjidhet problemi”, është shprehur Gashi.

“Nëse janë zgjedhjet në vitin 2024 mendoj se kushdo që është pjesë e qeverisë duhet të japë llogari dhe ta pranoj dështimin. Veprimi i fundit që e bënë një njeri është kur i vdes shpresa e fundit atëherë ai ikë nga vendi duhet që në të bëjmë çmos që të rijntë mos të na ikin”, ka thënë Gashi

TË FUNDIT
13 minuta
Në seancën parlamentare u verifikuan mandatet për deputetët e rinj
37 minuta
Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro
44 minuta
PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror
1 orë
Largohen 60 metra kub mbetje nga deponitë e egra në Shkup gjatë fundjavës
2 orë
Edhe Shqipëria me skandal në onkologji: Terapinë për kimioterapi nga publikja, i kanë shitur te qendrat private

ME TE LEXUARA

18 orë
Gashi: Bota demokratike e ka për obligim që mos të lejojë refugjatët duke ikur nga mizoria e luftës
1 ditë
Varhelyi uron Mickoskin: Pres të bashkëpunojmë për të avancuar rrugën europiane të vendit
4 orë
Sot votohet nisma e “Junts” katalunas për njohjen e Kosovës nga Spanja
23 orë
Grubi: Do të vazhdoj të qëndroj në krah të Kryetarit Ali Ahmeti
18 orë
Kryeministri Mickoski dhe ministrat e tij morën detyrat dhe nisën punën

LEXO MË SHUMË

Kuvendi parlamenti maqedoni

Në seancën parlamentare u verifikuan mandatet për deputetët e rinj

permbarues izvrsitel

Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro

Prokuroria

PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror

mbeturina berllok pastrim

Largohen 60 metra kub mbetje nga deponitë e egra në Shkup gjatë fundjavës

spitali shqiperi onkologji

Edhe Shqipëria me skandal në onkologji: Terapinë për kimioterapi nga publikja, i kanë shitur te qendrat private

vershime shkup

Në Tetovë dhe Shkup ende po sanohen dëmet nga moti i ligë

Hristijan Mickoski

Mickoski njofton investimin e ri në energjetikë: Sigurohet rrymë për 100 mijë amvisëri, 630 punësime të reja

alexis tsipras

Tsipras: BE dhe bashkësia ndërkombëtare qartë të tregojnë pasojat e mosrespektimit të Marrëveshjes së Prespës

Qendra për Menaxhimin e Krizave.112

QMK: Shpëtohet një 16-vjeçare nga një humnerë në Strumicë

INFO

NA NDIQ