Gashi takohet me Zaevin, çka po zihet?!

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/03/2023

Të dy dikur në qeveri ndërsa tani janë jashta saj.

Bëhet fjalë për ish liderin e LSDM-së dhe ish kryeministrin Zoran Zaev dhe liderin e Alternativës Afrim Gashi shkruan Tetovasot.

Ata të dy janë parë duke drekuar bashkë por nuk dihen arsyet e këtij takimi midis tyre dhe planet që ata mund të kenë bashkërisht qoftë edhe në ndonjë bashkëveprim të ri politik në të ardhmen.

Ndryshe Zoran Zaev u largua nga funksionet e larta nga LSDM pas rezultatit të dobët në zgjedhjet lokale ndërsa Afrim Gashi para pak ditësh u largua nga qeveria e Maqedonisë së Veriut pas hyrjes së ASH-së.

TË FUNDIT
16 minuta
“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë
2 orë
Shahini: Ja pse sivjet turistët nga Kosova s’po e zgjedhin Shqipërinë
2 orë
Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë
2 orë
Rama dhe Kurti reagojnë për tentim atentatin “e tmerrshëm” ndaj Trumpit
2 orë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Samiti i NATO-s, shqetësimi për shëndetin e Biden hedh hije mbi samit
21 orë
DASH: Rusia po kërkon të shfrytëzojë tensionet ndëretnike në Kosovë dhe rajon
3 orë
Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius
1 ditë
Propagandë e fëlliqur kundër turizmit në Shqipëri, avokati nga Kosova flet nga Vlora
21 orë
Rritet fluksi i hyrje-daljeve në Tabanoc
3 orë
FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!

LEXO MË SHUMË

IMG_4340

“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë

Agim shahini

Shahini: Ja pse sivjet turistët nga Kosova s’po e zgjedhin Shqipërinë

Tabanoc kufi

Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë

trump sulm

Rama dhe Kurti reagojnë për tentim atentatin “e tmerrshëm” ndaj Trumpit

BDI Ali Ahmeti

Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë

Snajper trump

Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)

biden trump

Biden flet për sulmin me armë ndaj Trump

trump sulm

FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!

moti Vapa nxehti temperaturat

Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius

INFO

NA NDIQ