Gashi takon ambasadorin e Kosovës në Maqedoni, Florian Qehajën

Picture of ina-online
ina-online

12/06/2024

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Afrim Gashi është takuar me ambasadorin e Republikës së Kosovës në RMV, Florian Qehaja.

Gashi tha se në këtë takim është biseduar për mundësinë e avancimit të bashkëpunimit ekonomik dhe lidhjet infrastrukturore mes te dyja vendeve, që siç thotë, prioritet përfundimin e aksit rrugor Shkup-Bllacë

“Takim miqësor me ambasadorin e Republikës së Kosovës në vendin tonë, Sh. T. Florian Qehaja. Konstatuam bashkërisht marrëdhëniet e shkëlqyera dypalëshe dhe e sigurova ambasadorin se Maqedonia e Veriut do të vazhdojë ta përkrahë aderimin e Kosovës në të gjitha organizatat dhe iniciativat multilaterale dhe rajonale. Biseduam për angazhimet e përbashkëta për avancimin e mëtejmë të bashkëpunimit ekonomik dhe lidhjes infrastrukturore ndërmjet Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Kosovës, me prioritet përfundimin e aksit rrugor Shkup-Bllacë”, ka shkruar Gashi

TË FUNDIT
28 minuta
Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut
37 minuta
Bastisje në Strumicë, ndalohet një person
38 minuta
LSDM: Të shtëna të reja në Çair, me VMRO-në rrugët janë bërë të pasigurta për qytetarët
40 minuta
Shkupi shpreson te Gjykata e Strasburgut
44 minuta
A do të vazhdojë Fatmir Bytyqi të jetë pjesë e LSDM-së?

ME TE LEXUARA

20 orë
Maqedonia e Veriut po zbrazet, 205 vendbanime nuk kanë aspak popullatë, 215 të tjera janë me më pak se 10 banorë
40 minuta
Shkupi shpreson te Gjykata e Strasburgut
1 ditë
18 zjarre aktive në Maqedoninë e Veriut
18 orë
Është rihapur vendkalimi kufitar Bogorodicë-Evzoni me Greqinë
38 minuta
LSDM: Të shtëna të reja në Çair, me VMRO-në rrugët janë bërë të pasigurta për qytetarët
1 ditë
Qeveria ka emëruar disa drejtorë, ja emrat
18 orë
Qeveria miratoi emrat e zëvendësministrave të rinj, shtatë janë nga VLEN: Elfet Ismaili në Mbrojtje, Astrit Iseni në MPB

LEXO MË SHUMË

Kurti

Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut

policia

Bastisje në Strumicë, ndalohet një person

LSDM

LSDM: Të shtëna të reja në Çair, me VMRO-në rrugët janë bërë të pasigurta për qytetarët

maqedoni-bullgari-780x439-1

Shkupi shpreson te Gjykata e Strasburgut

Fatmir-Bytyqi

A do të vazhdojë Fatmir Bytyqi të jetë pjesë e LSDM-së?

mexhiti mickoski

Mexhiti dhe Mickoski në Samitin e Komunitetit Politik Evropian (EPC Summit) në Londër

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

florian qehaja

Arrestimi i veteranit të UÇK’së, Ambasadori Qehaja: S’ka rrezik për dorëzimin e Blerim Ramadanit në Serbi

policia kosoves

Aksident mes tri veturave në autostradën “Arbën Xhaferi”, një i vdekur

INFO

NA NDIQ