Gashi: Të vendosen në votim ndryshimet kushtetuese, nëse nuk janë 80 vota të shkojmë në zgjedhje

Picture of INA
INA

17/08/2023

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi në “Summer Click” në TV21 tha se sot bashkë me Bilall Kasamin dhe Izet Mexhitin do të mbajnë konferencë për shtyp në lidhje me procesin e ndryshimeve kushtetues.

Gashi tha se si parti angazhohen që sa më shpejtë të ndodhin ndryshimet kushtetuese, që të zhbllokohet procesi eurointegrues dhe të rinjtë të kthehen në vend.

“Nesër është dita, nesër është seanca, është procedurë normale, vetëm duhet të mos e zvarritin, ta nxjerrin në vota.

Ose i kemi 80 vota dhe vazhdon procesi i ndryshimit, ose nëse nuk janë 80 vota, e kuptojmë që nuk janë dhe kuptojmë që kjo përbërje nuk i ka votat dhe shkojmë në zgjedhje”, tha Gashi.

TË FUNDIT
27 minuta
Mexhiti takon gjeneralin Clark
2 orë
Borrell i zgjat mandatin, Lajçak mbetet edhe disa muaj në pozitën e të dërguarit të BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë
2 orë
SHBA-ve si pëlqen Stoilkoviqi në Qeverinë e re, Ageler: Do ta ndjekim punën e tij, disa deklarata të tij janë tronditëse
2 orë
Greqia nis ushtarë në Kosovë në kuadër të KFOR-it
2 orë
Radhë të gjatë në kufi, shumë qytetarë ia mësynë Greqisë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Nikollovski: Nuk ka Zëvendëskryeministër të Parë, gjithë zëvendëskryeministrat do të jenë të njëjtë
12 orë
NATO me udhëheqje të re: Lidhjet e Mark Ruttes me Kosovën ndër vite
1 ditë
Gashi priti Konjufcën në Kuvend
8 orë
Bekteshi: Ky është ekipi im që menaxhoi krizat më të mëdha në vend (foto)
2 ditë
“Policia e veriut ka qenë nën komandën e Vuçiqit”/ Eksperti zbulon detaje për veriun
13 orë
Ky është parashikimi i motit për sot
27 minuta
Mexhiti takon gjeneralin Clark

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-06-21-21-44-15-846_com.android.chrome-edit

Mexhiti takon gjeneralin Clark

Lajcak

Borrell i zgjat mandatin, Lajçak mbetet edhe disa muaj në pozitën e të dërguarit të BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

IMG_3456

SHBA-ve si pëlqen Stoilkoviqi në Qeverinë e re, Ageler: Do ta ndjekim punën e tij, disa deklarata të tij janë tronditëse

KFOR KS

Greqia nis ushtarë në Kosovë në kuadër të KFOR-it

Evzoni-border-station-800x445

Radhë të gjatë në kufi, shumë qytetarë ia mësynë Greqisë

tanja fajon

Fajon: Anëtarësimi i shteteve të Ballkanit në BE, tani ose kurrë

izet mexhiti

Mexhiti do të jetë zëvendëskryeministër i parë, e konfirmon marrëveshjen

ilir veseli saraj

Ilas Veseli zgjedhet si ushtrues i detyrës Kryetar i Komunës së Sarajit

Kurti Mark Rutte

Lidhjet e sekretarit të ri të NATO-s, Mark Ruttes me Kosovën ndër vite

INFO

NA NDIQ