Gashi: Vendimi i Taravarit është vula e ndryshimit më 8 maj

ina-online
ina-online

03/02/2024

Kreu i Alternativës, Afrim Gashi thotë se vendimi i kryetarit të ASH-së, i cili e dëgjoi zërin e shqiptarëve dhe u rreshtua me opozitën shqiptare, është vula e fundit e dëshmisë se më 8 maj vjen ndryshimi edhe për shqiptarët në Maqedoni të Veriut.

“Vendimi i kryetarit të ASH-së, i cili e dëgjoi zërin e shqiptarëve dhe u rreshtua me opozitën shqiptare, është vula e fundit e dëshmisë se më 8 maj vjen ndryshimi edhe për shqiptarët në Maqedoni të Veriut.
Bashkimi bën fuqinë. Fuqia buron nga populli”, ka shkruar Gashi.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kuvendi parlamenti

Kuvendi do ta mbajë mbledhjen e 145-të: zgjedhja e anëtarit të KSHZ-së, vazhdimi i vlefshmërisë së pasaportave, ligji për lojërat e fatit…

Bujar Osmani

Osmani: Ukraina lufton për të gjithë ne! Nëse fiton Rusia, ne e kemi radhën

vmro-bdi

BDI: Mickoski injoroi Amerikën, injoroi Europën, po injoron edhe të ardhmen europiane të qytetarëve

foshnje bebe

Të dhëna alarmante/ Martohen vëlla e motër në Veles se u ngatëruan gjatë birësimit

kuvendi-jashte-1024x681-1024x681-780x470-1-696x419-1

Seancë e Komisionit Parlamentar për Financim dhe Buxhet

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Bujar Osmani

Instituti “Arben Xhaferi”: Bujar Osmani ka shkelur ligjin shtatë herë radhazi brenda një viti duke i mbajtur të fshehura shpenzimet e tij si Ministër i jashtëm

Kamionet-1-520x360-1

Pasaporta më shpejt për shoferët e kamionëve dhe autobusëve

Qeveria talat xhaferi

Qeveria konstatoi dhe miratoi tekstin e Strategjisë kombëtare për zhvillim 2024-2044

INFO

NA NDIQ