Gashi “zbulon” ngjashmërinë e deklaratave të Ramës dhe Vuçiqit

INA
INA

28/09/2023

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama tha këtë të enjte se KFOR-i duhet të marrë nën kontroll veriun e Kosovës.

Madje, ai theksoi se diçka të tillë e ka propozuar dhe më herët në samitin e NATO-s.

“Për të parandaluar këtë konflikt, KFOR duhet të marrë në kontroll veriun e Kosovës”, thuhet ndër tjera në deklarimin e Ramës.

Për këtë analisti Shkëlzen Gashi ka bërë krahasimni e dekaratave të Ramës dhe të Vuçiçit, ku mes tyre dallohet qartë ngjashmëria.

Postimi i Gashit:

Vuçiç: Veriun e Kosovës ta marrë nën kontroll KFOR.

Rama: KFOR-i të marrë nën kontroll veriun e Kosovës.

Kujtojmë, se edhe Vuçiç, kishte kërkuar nga ambasadorët e shteteve të QUINT-it dhe shefi i delegacionit të Bashkimit Evropian që KFOR-i të kujdeset për të gjitha çështjet e sigurisë në veriun e Kosovës.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pacolli pasuria

Behgjet Pacolli konfirmon vrasjen e gruas së këshilltarit të tij, ja si reagon (FOTO)

flamur gashi

Flamur GASHI, do të jetë Drejtor Menaxhues i Televizionit “A2 CNN” në Kosovë!

collage-10-600x360

Geci e mohon se është konvertuar në katolik, flasin nga Famullia: Dje është konvertuar në kishën e Llapushnikut

blinken

Blinken: Nuk duam rikthim të konflikteve në Ballkan – Ky është paralajmërimi për Serbinë!

collage-10-600x360

“Kjo është hajgare, unë nuk jam fetar hiç”- Sabit Geci mohon se e ndërroi emrin dhe fenë

collage-10-600x360

Ish-komandanti i UÇK-së, Sabit Geci ndërron emrin dhe fenë

Ana Baerbock

“Paqja në Ballkan varet nga një fije”- Gjermania shton trupat në Kosovë

Euro metali

Prodhonin dhe qarkullonin para false, arrestohen 6 persona në Prishtinë

Adem Jashari

Letra e fundit e Adem Jasharit (VIDEO)

INFO

NA NDIQ