Gattuso përgatitet për të shkuar në Ligën Saudite…

Picture of INA
INA

21/05/2024

Gennaro Gattuso do të jetë afër rikthimit në fushën e blertë, pasi u shkarkua nga drejtimi i Marsejës shkurtin e kaluar, një pozicion që e mbajti vetëm për pesë muaj. Italiani nuk i ka rezistuar dot rezultateve negative të fundit dhe largohet 5 muaj pas mbërritjes.

Tani, ‘Arab News’ dhe ‘Gazzetta dello Sport’ raportojnë se Al Taawoun i ka bërë një ofertë trajnerit italian, me synimin për nënshkrimin e tij për sezonin e ardhshëm. Dhe ish-trajneri do të tundohet ta pranojë. Skuadra e trajnerit aktual brazilian Pericles Chamusca, është në vendin e 4-të në Ligën Saudite.

Nëse konfirmohet, ky do të jetë klubi i nëntë në karrierën e trajnerit 46-vjeçar, i cili tashmë ka luajtur për Sion, Palermo, Ofi Crete, Pisa, Milan, Napoli, Valencia dhe Marseille.

TË FUNDIT
17 minuta
BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024
2 orë
Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë
3 orë
Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë
4 orë
De la Fuente: Kishim telashe në pjesën e dytë, Shqipëria nuk është rivale e lehtë
4 orë
Presidenti i FSHF-së, Duka: Duhet të jemi krenarë që djemtë na sollën në këtë Europian, i dhamë bukuri tribunave

ME TE LEXUARA

6 orë
Mateus: Shqiptarët ishin më të mirë se spanjollët!
20 orë
UEFA me artikull të veçantë për ndeshjen Shqipëri-Spanjë, zbulon fakte interesante për dy kombëtaret
6 orë
Sylvinho: Përvojë e artë, shpresoj të drejtoj Shqipërinë edhe për 10 vite
16 orë
Shqipëria përshëndetet me EURO 2024, nuk pati fat përballë kampionëve
5 orë
Mediat botërore: Emocione të mëdha në grupin e Shqipërisë
1 ditë
Përballja me Spanjën “jetë a vdekje” për Shqipërinë
15 orë
VIDEO/ Momente trishtimi, ja si reaguan lojtarët shqiptarë pas përfundimit të ndeshjes me Spanjën
5 orë
Sot katër ndeshje, grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024
1 ditë
Kroaci–Itali luhet për gjithçka

LEXO MË SHUMË

tifozet kuq e zi

BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024

Ylber Ramadani

Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë

luka modric

Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë

Spanja Luis De La Fuente

De la Fuente: Kishim telashe në pjesën e dytë, Shqipëria nuk është rivale e lehtë

IMG_3560

Presidenti i FSHF-së, Duka: Duhet të jemi krenarë që djemtë na sollën në këtë Europian, i dhamë bukuri tribunave

euro 2024

Sot katër ndeshje, grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

IMG_3554

Mediat botërore: Emocione të mëdha në grupin e Shqipërisë

sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Përvojë e artë, shpresoj të drejtoj Shqipërinë edhe për 10 vite

MATEUS

Mateus: Shqiptarët ishin më të mirë se spanjollët!

INFO

NA NDIQ