Gazetari britanik: Po investojnë shumë te shqiptari

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

19/04/2023

Pas një të keqe fshihet gjithmonë diçka e mirë. Në periudhën e pushimit të klubeve gjatë Botërorit, Armando Broja do të pësonte një prej dëmtimeve më të rënda për një futbollist.

Sulmuesi shqiptar e mbylli sezonin para kohe dhe tani pritet që të kthehet në qershor në fushën e blertë. Por si për ironi të fatit, që nga ai moment i dëmtimit të Brojës, Chelsea-n e ka përfshirë një krizë totale.

Nëse lojtari shqiptar do të gjendej në këtë skuadër dhe londinezët do të ishin po në të njëjtën situatë, me siguri që në merkaton e verës Broja do të largohej menjëherë.

Ndryshe ndodh tani, teksa gazetari britanik Simon Phillips tregon anën tjetër. “Armando Broja do të kthehet në sezonin tjetër.

Unë di që ka besim shumë të madh nga drejtuesit e klubit te ky lojtar. Ata duan të investojnë kohë te Broja dhe ta mbështesin që të kthehen pasi vlerësohet shumë në skuadër”, u shpreh Phillips.

TË FUNDIT
9 orë
Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit
10 orë
Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A
10 orë
Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit
10 orë
Lukaku fshin nga rrjetet sociale fotot me ish-skuadrat e tij… Napoli tani më pranë
10 orë
Araujo operohet në Finlandë, rikthimi te Barcelona pas festave të fundvitit!...

ME TE LEXUARA

1 ditë
"Do largohem kur Reali të lodhet me mua", Ancelotti: Mbappe? Do t'i gjej një vend, do ta fus diku
1 ditë
Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri
1 ditë
Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur
10 orë
Florentino Perez është më i suksesshmi, por jo më i pasuri! Ja presidenti që udhëheq listën e “Forbes”
10 orë
Araujo operohet në Finlandë, rikthimi te Barcelona pas festave të fundvitit!...
10 orë
Lukaku fshin nga rrjetet sociale fotot me ish-skuadrat e tij… Napoli tani më pranë
10 orë
Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit
10 orë
Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A
9 orë
Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit

LEXO MË SHUMË

manaj

Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit

osimeh

Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A

mbappe mbape

Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit

lukaku

Lukaku fshin nga rrjetet sociale fotot me ish-skuadrat e tij… Napoli tani më pranë

araujo

Araujo operohet në Finlandë, rikthimi te Barcelona pas festave të fundvitit!…

perez real

Florentino Perez është më i suksesshmi, por jo më i pasuri! Ja presidenti që udhëheq listën e “Forbes”

Hans flik hansi flick

Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur

keidi bare

Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri

anceloti

“Do largohem kur Reali të lodhet me mua”, Ancelotti: Mbappe? Do t’i gjej një vend, do ta fus diku

INFO

NA NDIQ