Gazetari i Kanal5 thotë se Ismet Ramadani i ka kërkuar falje, çka ndodhi?

Picture of ina-online
ina-online

04/11/2023

Emisioni  “Vetëm e vërteta” që u transmetua të mërkurën në Kanal 5 vazhdon të jetë temë debati, ku në dialogun mes të ftuarit Ismet Ramadani dhe moderatorit Aleksandar Vidinovski, në studio ndërhyri drejtori i televizionit Ivan Mirçevski i cili kërkoi që Ramadani të lëshoj studion.

Ky veprim dhe fjalori i gazetarit dhe drejtorit u cilësua si albafobizëm nga shumë komente dhe analistë, përcjell INA.

Gazetari Vidinovski sot në emisionin “Stadiumi” në Kanal 77, ka shpjeguar se çfarë ndodhi pas ndërprerjes së emisionit, përcjell Plusinfo.

Sipas tij, Ramadani ka qenë ai që i ka kërkuar falje dhe jo televizioni atij.

“Unë dhe Ramadani pas emisionit qëndruam gjysmë ore vetëm në dhomën tonë të njohur “dhoma e kuqe” dhe folëm për gjithçka që ndodhi. Natyrisht, unë u sulmova, u ofendova dhe ai më shpjegoi më vonë pse… Me Ismet Ramadanin biseduam në detaje, biseda përfundoi mirë dhe ai në dalje personalisht më kërkoi falje. Më lejoni të sqaroj, më kërkoi falje sepse praktikisht më bëri albanofob”, tha Vidinovski.(INA)

TË FUNDIT
18 minuta
Mitko Çavkov del nga burgu!?
19 minuta
Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor
30 minuta
Kamala Harris në kërkim të profilit politik dhe parave
1 orë
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
1 orë
Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

ME TE LEXUARA

1 ditë
Huamarrja nga Hungaria/ Mickoski: Orbani mik i vërtetë, Hajredini dyshon për kapacitetet e shtetit që t’i menaxhojë huamarrjet!
1 orë
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
16 orë
CNN zbulon prapaskenat, ja kur e mori Joe Biden vendimin përfundimtar për t’u tërhequr nga gara për President
3 orë
Ulen çmimet e derivateve të naftës
1 ditë
Pa shqiptarët në të, Maqedonia jo vetëm emrin e flamurin, por do e ndryshonte edhe pamjen!

LEXO MË SHUMË

mitko

Mitko Çavkov del nga burgu!?

venko filipce

Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor

Kamala Harris 2

Kamala Harris në kërkim të profilit politik dhe parave

kazino

Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

zjarr

Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

Mickoski Mexhiti

Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

burg

“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës

policia

Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

sedat-750x430-1

Sedat Rushani drejtor në Byron për Metorologji

INFO

NA NDIQ