Gazetari kosovar Nebi Qena caktohet menaxher i Associated Press me seli në Uashington

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

02/02/2023

Gazetari Nebi Qena është caktuar si menaxher i agjencisë së lajmeve Associated Press me seli në Uashington të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Lajmin e ka bërë të ditur bashkëshortja e tij Garentina Kraja duke shpërndarë një storie në Instagram.

“Nebi Qena është menaxheri i ri i detyrave kombëtare të fundjavës. Nebiu ka qenë producent senior për Izraelin, Bregun Perëndimor dhe Gazën që nga viti 2015 dhe ka drejtuar dhe koordinuar mbulimin të një sërë historish të mëdha duke përfshirë pushtimin rus të Ukrainës vitin e kaluar”.

“Ai ka mbuluar konfliktin në Siri dhe Kosovë po ashtu, dhe njihet për qetësinë e tij nën presion në një profesion me stres të lartë. Nebi është një menaxher i mrekullueshëm i videove, veçanërisht në situatat e fundit të lajmeve, dhe ne jemi të ngazëllyer që ai t’i bashkohet operacionit të ShBA-së. Ai do të jetë i vendosur në Uashington, D.C”./Klan Kosova.

TË FUNDIT
12 orë
Politikani britanik: Aleatët të konsultohen për të avancuar statusin e Kosovës në NATO
12 orë
Grenelli i kishte propozuar Trumpit që ta vizitojë Thaçin në Hagë, e zbulon media ndërkombëtare
12 orë
O’Brien: SHBA do të jetë përherë mike e devotshme e Kosovës
22 orë
Haradinaj: Kurti po do zgjedhje, sepse u ka premtuar ndërkombëtarëve....
2 ditë
Kuvendi i Kosovës e miratoi ratifikimin e marrëveshjes për rrugën Prizren-Tetovë

ME TE LEXUARA

22 orë
Haradinaj: Kurti po do zgjedhje, sepse u ka premtuar ndërkombëtarëve....
12 orë
O’Brien: SHBA do të jetë përherë mike e devotshme e Kosovës
12 orë
Grenelli i kishte propozuar Trumpit që ta vizitojë Thaçin në Hagë, e zbulon media ndërkombëtare
12 orë
Politikani britanik: Aleatët të konsultohen për të avancuar statusin e Kosovës në NATO

LEXO MË SHUMË

Mark lancaster

Politikani britanik: Aleatët të konsultohen për të avancuar statusin e Kosovës në NATO

grenell thaci

Grenelli i kishte propozuar Trumpit që ta vizitojë Thaçin në Hagë, e zbulon media ndërkombëtare

Jim O’Brien Xhim Obrien

O’Brien: SHBA do të jetë përherë mike e devotshme e Kosovës

ramush haradinaj

Haradinaj: Kurti po do zgjedhje, sepse u ka premtuar ndërkombëtarëve….

Rruga-Prizren-Tetove

Kuvendi i Kosovës e miratoi ratifikimin e marrëveshjes për rrugën Prizren-Tetovë

Policia-e-Kosoves-800x445

Plagosja në Prizren, 11 persona të përfshirë në mosmarrëveshje

Policia-e-Kosoves-800x445

Dy prej të plagosurve në Pejë hyjnë në operim – ngjarja dyshohet se ndodhi për shit-blerjen e një veture

policia kosoves

Babai dhe dy djemtë e tij të plagosur në Pejë, publikohen emrat e tyre

spiunim-bullgari-nato

Kosova, zyrtarisht në agjendën e AP të NATO-s

INFO

NA NDIQ