Gazetari nga Tirana fyen qytetarët e Kosovës: Ju nuk përdorni vajin e ullirit, ende jeni të pleskavicave dhe lakrave

Gazetari nga Shqipëria, Bledi Mane, ka ofenduar kosovarët duke thënë se “nuk e përdorin vajin e ullirit”.

Gjatë një emisioni në “Top Channel”, të dielën teksa po flitej për “Sunny Hill” ka eskaluar gazetari shqiptar.

“Kosova është pjesë e jona, ne e duam shumë por Kosova nuk të ofron asgjë”

“Ju nuk perdoni vajin e ullirit, ende jeni te pleskavica dhe lakra”, ka thënë ai.

Më pas ka ardhur edhe reagimi i gazetarit nga Kosova, Milaim Zeka.

“Kjo çka thua ti është një puro racizëm dhe një puro hajvanillak”, i ka thënë Zeka – Mane.

Debati mes tyre ka vazhduar edhe më tutje./Bota Sot