Gazetari Saliu: Mirëmëngjesi rilindas, reformatorë, vizionarë e patriot

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/01/2022

Gazetari i Klan Macedonia, Furkan Saliu edhe njëherë ka reaguar në facebook për mosvendosjen e një rampe të Trenit në rrugën e fshatit Rramanli të Kumanovës ku si rezultat i saj kanë humbur jetën disa qytetar, informon Ina.

Ja reagimi i tij:

“Mirëmëngjesi rilindas, reformatorë, vizionarë e patriot
Cilin projekt të madh e keni në mendje sot?
Nejse, e di që me punë të vogla si jeta e banorëve të një fshati nuk keni kohë mu marrë, por vetëm tua rikujtoj… Edhe sot dikush mundët me humb jetën në #Rramanli për shkak se ky shtet, anëtarë i NATO-s dhe me aspirata për tu anëtarësuar në BE, nuk mund ti vendosë dy fking rampa.”

Është dita e katërt ku Saliu alarmon institucionet për vendosjen e një rampe në fshatin Rramanli, pasi që para 10 humbi jetën një qytetar i atij fshati.

TË FUNDIT
28 minuta
Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij
30 minuta
Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime
33 minuta
Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer
1 orë
Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”
10 orë
Aksioni i Policisë në veri, u konfiskuan rreth 75 milionë dinarë, 1.6 milion euro, dollarë e franga

ME TE LEXUARA

11 orë
Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar
21 orë
Komisioni Evropian fton Shkupin dhe Athinën t’i përmbahen marrëveshjes për ndryshimin e emrit
17 orë
Takimi i Presidentes Siljanovska Davkova me ambasadorin britanik Metju Loson
11 orë
“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit
21 orë
“Vëllavrasje”, Kasami: Deklarata e Ahmetit e rrezikshme! Ne nuk jemi të interesuar për asnjë konflikt
17 orë
EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik "GENERALKA WEEKEND 24"
10 orë
Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin "pro" BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër "ata janë të kapura"

LEXO MË SHUMË

keshilli-gjyqesos-

Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij

zgjedhjet-maqedoni

Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime

mexhiti izet

Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer

keshilli-gjyqesos-

Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”

Screenshot_2024-05-20-23-16-19-497_com.facebook.katana-edit

Aksioni i Policisë në veri, u konfiskuan rreth 75 milionë dinarë, 1.6 milion euro, dollarë e franga

IMG_2237

Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin “pro” BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër “ata janë të kapura”

Screenshot_2024-05-20-22-03-17-614_com.android.chrome-edit

“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit

kastriot-rexhepi

Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar

Mijallkov Sasho

Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu

INFO

NA NDIQ