Gazetarja maqedonase sulmon kryetarin e sindikatës së policisë (VIDEO)

Picture of ina-online
ina-online

05/08/2023

Sot ka ndodhur një incident në konferencën për media të Sindikatës së Pavarur të Policisë, gjatë së cilës kryetari i Sindikatës, Goce Dellçev Todev, është sulmuar nga gazetarja Aleksandra Dukovska.

Siç shihet nga postimet në rrjetet sociale, Dukovska sulmon dhe godet Dellçevin, i cili ikën dhe i largohet asaj, pa dashur të hakmerret. Njëkohësisht ajo i bën me dorë akreditimin e gazetarit.

Pas incidentit, kryetari i Sindikatës së Pavarur të Policisë ka reaguar me një status në Facebook:

“Derisa në mbarë botën janë GAZETARËT ata që sulmohen, në Maqedoni një gazetare agresive sulmoi kryetaren e sindikatës së pavarur të policisë. “A po e humb durimin dikush dhe po përpiqet të frikësojë ekzistencën e pavarur sindikale me sulm fizik”, ka shkruar Dellçev.

Së fundmi, Dukovska ka pasur një debat të ashpër verbal me ministrin e Ekonomisë Kreshnik Bekteshi.

TË FUNDIT
16 minuta
Francë-Holandë, mbyllet me barazim
1 orë
Mexhiti takon gjeneralin Clark
3 orë
SHBA-ve si pëlqen Stoilkoviqi në Qeverinë e re, Ageler: Do ta ndjekim punën e tij, disa deklarata të tij janë tronditëse
3 orë
Radhë të gjatë në kufi, shumë qytetarë ia mësynë Greqisë
4 orë
Fajon: Anëtarësimi i shteteve të Ballkanit në BE, tani ose kurrë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Ku janë premtimet e VLEN-it në Programin qeverisës? Heqja e 20%-shit, presidenti në Kuvend, aksionet shtetërore…
4 orë
Fajon: Anëtarësimi i shteteve të Ballkanit në BE, tani ose kurrë
2 ditë
Shkupi në vendin 198-të në listën e qyteteve më të shtrenjta për të jetuar
14 orë
Aggeler: Është për t’u përshëndetur njoftimi i Mickoskit se gjatë betimit do të përdorë emrin kushtetues
1 ditë
Komisioni Rregullator me vendim të ri – as lirohet dhe as shtrenjtohet benzina dhe dizeli
11 orë
Profil/ Kush janë ministrat e ri të VLEN-it në Qeverinë e re?
1 ditë
Tifozët serbë me thirrje “Vrit, ther, që shqiptari të mos ekzistojë”
3 orë
Radhë të gjatë në kufi, shumë qytetarë ia mësynë Greqisë
1 ditë
Banorët e fshatrave të Likovës një dekadë të etur për ujë, projekti zvarritet me vite

LEXO MË SHUMË

fbl-euro-2024-match20-ned-fra-600x360

Francë-Holandë, mbyllet me barazim

Screenshot_2024-06-21-21-44-15-846_com.android.chrome-edit

Mexhiti takon gjeneralin Clark

IMG_3456

SHBA-ve si pëlqen Stoilkoviqi në Qeverinë e re, Ageler: Do ta ndjekim punën e tij, disa deklarata të tij janë tronditëse

Evzoni-border-station-800x445

Radhë të gjatë në kufi, shumë qytetarë ia mësynë Greqisë

tanja fajon

Fajon: Anëtarësimi i shteteve të Ballkanit në BE, tani ose kurrë

izet mexhiti

Mexhiti do të jetë zëvendëskryeministër i parë, e konfirmon marrëveshjen

ilir veseli saraj

Ilas Veseli zgjedhet si ushtrues i detyrës Kryetar i Komunës së Sarajit

aksiden greqi

30 vjeçarja nga Shkupi humbi jetën në aksident në Greqi

Foto:Ilustrim

Punë në Slloveni, mbi 6 mijë punëtorë nga Maqedonia e Veriut morën lejet

INFO

NA NDIQ