Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit

Picture of INA
INA

13/06/2024

Gennaro Gattuso do të shkojë në Kroaci. Ish-trajneri i Olympique Marseille së fundi, këtë të mërkurë zyrtarisht u bë trajner i Hajduk Splitit. Ai ka nënshkruar kontratë deri në qershor të vitit 2026.

46-vjeçari italian kishte qenë pa klub që kur u largua nga Marseille shkurtin e kaluar. Ai mori pjesë vetëm në 24 ndeshje me OM, ku arriti nëntë fitore përpara se të shkarkohej nga klubi francez pas rezultateve të dobëta.

Kampioni i botës italian më 2006 arrin në krye të një ekipi të dashur për një tjetër ish-trajner të Marseille: Igor Tudor, të cilin ai e zëvendësoi.

Kroati, i lindur në Split, kishte luajti në klubin e qytetit të tij dhe më pas e drejtoi atë për shumë vite. Hajduk Splitit përfundoi në vendin e tretë në kampionatin e kaluar kroat.

https://www.instagram.com/p/C8IAC0pMd67/?utm_source=ig_embed&ig_rid=8e2b0a67-938d-4f01-88eb-e907c2016ce2

TË FUNDIT
1 orë
Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?
1 orë
Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit
4 orë
Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt
4 orë
E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?
4 orë
Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja

ME TE LEXUARA

1 ditë
Bellingham pas finales së humbur: Kërkojmë falje, jam i bindur që një ditë do e fitojmë atë trofe
1 ditë
Bayern Munich, Dani Olmo plani B për sulmin: klauzola skadon për katër ditë…
1 ditë
UEFA/ Goli i Lamine Yamal kundër Francës, më i bukuri i Euro 2024, Shaqiri i treti
5 orë
Jasir Asani gati të rikthehet në Europë, ja nga i vjen oferta e rradhës!
5 orë
Armando Broja reagon në mënyrë drastike ndaj lojtarit të Chelsea!
4 orë
Heroi i Spanjës në finale shpallet tradhtar në vendlindjen e tij, e ëma nuk lejohet të dalë nga shtëpia

LEXO MË SHUMË

argjentina

Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?

shqipri

Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit

Pep Guardiola

Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt

yamal

E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?

Messi Mesi Inter Miami

Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja

Mikel Oyarzabal

Heroi i Spanjës në finale shpallet tradhtar në vendlindjen e tij, e ëma nuk lejohet të dalë nga shtëpia

broja

Armando Broja reagon në mënyrë drastike ndaj lojtarit të Chelsea!

jasir asani

Jasir Asani gati të rikthehet në Europë, ja nga i vjen oferta e rradhës!

lamine yamal

UEFA/ Goli i Lamine Yamal kundër Francës, më i bukuri i Euro 2024, Shaqiri i treti

INFO

NA NDIQ